Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 13:15

Pandemi herkesi mutsuz ediyor!

Pandemi herkesi mutsuz ediyor!

Niğde’de 100 binde vaka oranıyla yeni bir rekor kırarak oranını 407,65’e yükseltti.
Covid-19 salgınının başından bu yana tarihin zirvesini yaşayan Niğde’de haftalık vaka sayıları dur durak bilmezken, her 100 bin kişide yaklaşık 408 vatandaşımızın testi pozitif çıktı. Üstelik bu orana temaslılar dahil değil. Böylece bir önceki tabloya yaklaşık 1,500’den fazla vatandaşımız dahil olmuş oldu. Önceki haftalarda mevcut vaka sayısı yaklaşık olarak 1.900 iken, bu rakamın üzerine 1500 kişi daha eklenmiş oldu. Bu süreçte karantinası bitenler ve son testleri negatif çıkanlar da oldu.
VATANDAŞA SORDUK
Niğde halkına açıklanan tablonu ardından sorular yönelterek gerek gazetemiz internet sayfaları üzerinden, gerekse sosyal mesafeli görüşmelerle görüşlerini aldık. Sorularımıza net bir şekilde cevap verenler arasında farklı meslek kuruluşlarından kişiler yer alıyor.
MUTSUZLUK HAT SAFHADA
Birçok vatandaşımız bu süreçte mutsuzluk duygusunun oldukça yüksek olduğunu, esnafın siftahsız, vatandaşların işsiz, öğrencilerin sürekli kapalı kalması, otobüs taksi çalışanlarının gelir kaybı, pazarcı esnafının kısıtlamalardan ciddi etkilenmeleri, sanayici esnafının çaresizliği, özel sektör çalışanlarının akıbetinin ne olacağı gibi oldukça net ve ortak konular ortaya çıktı.
Birçok vatandaşın işsiz kalma korkusu, ticaretle uğraşan büyük küçük birçok işletmenin ciddi gelir kayıpları ve ödemeleri her kesimden insanın belini bükerken, tam kapanma ile birçok sektörün işe ara vermek zorunda olacağı da göz önünde bulundurulduğunda Niğde’de vatandaşın bir çoğu mutsuz. Mutlu olabilmenin tek yolunun acilen normal hayata geçiş olduğunu belirten vatandaşlar, aşılama işleminin hızlanmasını ve 18 yaş üzeri herkese açık olması gerektiğini söylüyor.
(İbrahim UGUN/Muhabir-Görsel: Sağlık Bakanlığı)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA