Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 15:20   Güncelleme : 26-04-2021 15:25

Biden 3 maymunu oynuyor

Biden 3 maymunu oynuyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Devlet Başkanı Joe Biden 24 Nisan günü hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hemen ardından sözde Ermeni soykırımını “Soykırım” olarak nitelendirmiş olması ve buna bazı ülkelerinde destek olması asla kabul edilemez.
ABD Başkanı Biden, yapmış olduğu bu mesnetsiz, hadsiz ve asılsız açıklamasıyla tüm dünyaya barış ve adalet götürdüklerini iddia ettikleri devlet politikalarının aslında “Adalet ve Barış” çatısı altında bölünme, kargaşa, savaş, soykırım, sömürü ve yoksulluk gibi karanlık öğeler götürdüğünü göstermiş oldu.
Hadsiz Başkan Biden’in bu açıklamalarının ardından Türkiye’de ve Niğde’de, basın kuruluşları, siyasiler, bürokratlar, iş insanları, sendikalar, Sivil Tolum Kuruluşları, vakıflar idaresi, ülkemizde yaşayan başka ülke vatandaşları ve Türk vatandaşları tarafından şiddetle kınandı.
Kendi kara tarihlerinde bir millet olamamalarının derin acısını yaşayan ABD Başkanı, soysuz geçmişlerinde yaklaşık 245 yıldır yaptıklarına tüm dünya tanıklık etmiştir. Binlerce yıllık derin ve köklü tarihi olan Yüce Türk milletinin 1915 olayları üzerinden suçlanıyor olması, Ermenilerin o dönem yaşadıkları coğrafyada çeteleşerek 700 binden Müslüman Türkü katletmiş olmalarının üzerini örtmeye çalışma çabalarıdır. Tarihte Allah’ta şahittir ki doğmamış çocukların, gencecik kızlarımızın, annelerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin, dedelerimiz ile ninelerimizin kanları bu düzene dahil olan herkesin elindedir.  Örek verecek olursak; Louisville Üniversitesi Amerikalı Tarih Profesörü Justin McCarthy, yıllar öncesinde 1915 olaylarına dair Ermeni iddialarına ilişkin, “Elimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor” dediğini ve belgeleri işaret ettiğini de belirtmek isteriz.
Bizler de Niğde Haber Gazetesi olarak bu tür talihsiz, hadsiz açıklamaları, kaynaksız ve asılsız suçlamaları kabul etmiyor, bu ve buna benzer girişimde bulunan kim olursa olsun şiddet ve lanetle kınıyoruz.
(Niğde Haber Gazetesi)

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA