Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 12:59

Gültekin: Egemenliğin 101. yılında devam ediyoruz

Gültekin: Egemenliğin 101. yılında devam ediyoruz

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle geçtiğimiz gün mecliste söz alarak bu anlamlı ve özel günün yanı sıra Niğde’de yapılan yatırımlar hakkında detaylı bir açıklamaya yer verdi.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Bütün cihan bilmelidir ki!  Artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir” Sözü ile açılışı yapılan ve milli iradenin tecelligahı olan, Gazi Meclisimizin, 101. Kuruluş yıldönümünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Milletvekili Gültekin; “Aynı zamanda, geleceğimizin teminatı olan, sevgili çocuklarımıza armağan edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, yüzyıldır olduğu gibi; aynı ruh, aynı inanç ve aynı coşkuyla, tek yürek olarak kutluyoruz. Bundan sonrada, inşallah asırlar boyunca, bu topraklarda aynı inançla kutlamaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.
AK Parti Niğde milletvekili Gültekin açıklamasının devamında ise Niğde’ye son 18 yılda, toplam 20.8 milyar TL’lik yatırım yapıldığını, son iki yılda da çok önemli yatırımlara imza atıldığını belirterek, son 2 yılda; sağlık, ulaşım, sanayi, spor ile çevre ve şehircilik alanında gerçekleşen yatırımlar hakkında da bilgiler verdi.

SAĞLIK YATIRIMLARI
Gültekin açıklamasının devamında sağlık yatırımlarına da değinerek; “Niğde’mizde de, son teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış, yanık ve tüm yoğun bakım ünitelerine sahip, birçok branşla hizmet verecek olan, daha modern, ek 400 yataklı hastanemizin inşaatı hızla devam ediyor. İnşallah 2023 yılında, Niğdeli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu arada, Fertek yolu üzerinde 8 hekimli, İlhanlı mahallemizde de 4 hekimli Aile Sağlığı Merkezimizin yapımını tamamlayarak, hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Yine yakın zamanda yapımına başlayacağımız, yeni Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz ile, 2 mahallemize de yapacağımız Aile Sağlığı Merkezlerimizle, Niğde’mizi, sağlık alanında daha da güçlü hale getireceğiz” dedi.
ULAŞIM VE OSB YATIRIMLARI
Türkiye’nin ilk akıllı otoyolu olan, Niğde- Ankara otoyolunun, , Niğde’nin hem ekonomisine, hem turizmine,  hem de sanayi olarak kalkınmasına, büyük ölçüde katkı sağlayacağına yürekten inandığını belirten Gültekin; “Yine Niğde-Kayseri arası devlet yolumuzun, Niğde tarafından başlatarak, yaklaşık 6 km’lik kesiminin sıcak asfaltını tamamladık ve trafiğe açtık. Devamını da inşallah peyder pey önümüzdeki yıllarda tamamen sıcak asfaltla kaplayacağız. Toplam 36 milyon tl maliyetli, 4 adet demiryolu üst geçit projemizi Niğde’mize bu dönemde kazandırdık.  Ditaş önündeki üst geçit tamamlandı, konaklı üst geçit yakın zamanda hizmete açılacak. Diğer iki üst geçidimizin inşaatı hızla devam ediyor.
Son iki yılda, Niğde OSB’mizde 89 olan fabrika sayımız 93’ e,  bor OSB’mizde 70 olan fabrika sayımız 95’e yükselerek,  istihdam edilen işçi sayımızda iyi bir artış olmuştur. Niğde ve Bor OSB’lerimizde, son 2 yılda yapılan bu yatırımlar ve şu anda proje aşamasında ve devam eden fabrika inşaatlarımız ile geleceğe yönelik olarak; şehrimiz adına umut verici bir gelişme olduğunu belirtmek isterim. Coğrafi avantaj ve 5. Bölge teşviklerinin sunulduğu, Niğde merkez ikinci organize sanayi bölgemizin, kurulum aşamaları tamamlandı” dedi.

SPOR YATIRIMLARI
Gültekin spor yatırımları ile ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Mevcut 5 Şubat kapalı spor salonumuzu yenileyerek, geleceğin şampiyonlarına yakışır bir spor salonumuzu da Niğde’mize kazandıracağız.7 bin 500 Kişilik, Kapalı Tribünü, Gece Aydınlatması, Antreman Salonları Ve Atletizm Pisti Bulunan, Yeni Stadyumumuzun İhalesini De 10 Mayıs’ta gerçekleştirerek. Ayrıca, Bucakçayır sentetik saha çevresine de, 500 kişilik tribün ve soyunma odalarını yapılacak. AK Parti olarak, son 18 yılda gençlerimiz için 822 milyon TL yatırım ve destek sağladık.”
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK
Niğde’mizde; yeşili, çevreyi ve şehir estetiğini önemseyerek, tarihi dokuların ortaya çıkmasını da sağladıklarına değinen Gültekin; “Yine kent meydanı projemizin içerisinde yer alan, 45 milyon TL maliyetli, Selçuklu mimarisinde, içerisinde konferans merkezi ve kapalı otoparkı bulunan yeni Hükümet Konağımızın inşaatı da hızla devam ediyor. 35 milyon TL maliyetli Kayardı Millet Bahçemizin ihale süreci tamamlandı. Birçok yatırımların, Anadolu’nun parlayan yıldızı Niğde’mize kazandırılmasında hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, dünya lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA