Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 12:22

Pazarcılar Başkanı’ndan kısıtlama tepkisi

Pazarcılar Başkanı’ndan kısıtlama tepkisi

Pandemi sürecinin ülkemizde son süreçte hızlanması ve vakalarla birlikle ciddi ölümlerin yaşanması beraberinde birçok önlem ve kısıtlamayı getirirken, Niğde Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Tahir Yavuz, uygulanan yasaklarda 1 yıldır vakaların önüne geçilebileceğini iddia ederek devletin küçük esnafı unuttuğunu, yasak koyanların hayatlarında bir kez pazara çıkmadıklarını söyledi ve esnafın bu düzensiz kısıtlamalardan dolayı halinin perişan olduğunu söyledi.
PAZARCI ESNAFI GÜNAH KEÇİSİ DEĞİL
Bu memleketin günah keçisi pazarcı esnafı herhâlde. Esnaf zaten zor günler geçirirken ödemelerini yapamazken evine ekmeği götürme mücadelesi içerisindeyken bir de böyle günü birlik yasaklarla esnafın aklıyla oynamaları hiç hoş olmuyor diyerek alınan kararları eleştiren ve bu durumu sosyal medya hesaplarından da paylaşan Oda Başkanı Tahir Yavuz sözlerine şöyle devam etti; “Sorsan bu yasağı getirenlere bir kere çarşıya pazara çıkmamış esnafın derdini halini sormamıştır.’’ dedi.
YASAKLARLA ÖNÜNE GEÇİLSEYDİ
Anlamadığım nokta yasaklarla bu hastalığın önüne geçilseydi 1 yıldır hastalık diye bir şey kalmazdı. Yasaklar getirilerek milletin üst üste çıkacağı yerlere teşvik ediliyor ayrıca yine milletimizin ceplerinde zarar veriyor. Bu ülkede devlet memuru küçük esnafı istemese de unuttu unutmak zorunda kaldı. Düşünün sabah 8 de işe giden akşam 5 de işyerinden çıkan bir devlet memuru alışverişini istemese de büyük AVM ortaklarından yapmak zorunda kalıyor. Bizim esnaflarımız zaten gecesi gündüze karışmış zorluklarla mücadele ederken verilen kararlarla da ezilmeye mahkum bırakılmış. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bizi bizden başkası anlayamaz.” dedi.

(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA