Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 11:28

Binici: Kaderimiz bu olmamalı

Binici: Kaderimiz bu olmamalı

Saadet Partisi Niğde il Başkanı Ahmet Binici, şehrin temel sorunlarına, milletimizin geçim derdine, kaybolan değerlere, değişen bakanlıklara ve İslam dünyasında yaşanan acılara değindiği bir basın açıklaması yaparak “Geçim İttifakı” kavramı üzerinden bu ittifakın yeni tekliflerinden bahsederken “Niğde’nin kaderi bu olmamalı” diyerek Niğde’nin iktidar temsilcilerine ve milletvekillerine çağrıda bulunarak patates ve soğan konusunu da değerlendirdi. Binici ayrıca ülkemizin gençleri, esnafın durumu, Doğu Türkistan, pandemide hastanelerin durumu, üretim ile betonlaşma ve 128 milyar doların akıbeti gibi konularına da değindi.
BETONA DEĞİL ÜRETİME DÖNELİM
“Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere üreticiden alınan patates ve soğanlar, bir kısım çiftçimizin elini rahatlatacaktır ama genel manada çözüm olmayacaktır” diyerek bu konuda da yapılan yanlışlar ve hataları işaret eden Saadet Partisi Niğde il Başkanı Ahmet Binici Basın mensuplarına açıklamada; “Patatesten tatlı yapılması,  mutluluk verici. Yetmemeli Niğde’mizin Markası patatesimiz farklı alanlarda kullanılır hale getirilmeli ve buna dönük Yatırımlar artırılmalı. Niğde’mizin öncelikli ihtiyacı Betona dönük yatırımlardan önce üretime yönelik olmalı. Hizmet alanları ihtiyaç elbette, hizmet alanlarını kullanan vatandaşlarımızın Refahını ve mutluluğunu sağlamak daha da önemlidir. Mübarek Ramazan Ayı içerisindeyiz. Yardım kuruluşlarımız Yardım yetiştiremez duruma geldiler. Bunu Sadece biz görüyor olmadığımızı düşünüyorum” dedi.
VEKİLLERE DE SESLENDİ: GENÇLERİN GELECEĞİNİ YOK SAYAMAYIZ
Binici açıklamasında; “Niğdeli Vekillerimize Çağrımdır. Gelin hep Beraber oturalım ve Niğde’mize nasıl yatırım alırız bunun derdine düşelim. Esnafı kapıda öğrenci bekletmeyelim” diyerek ticarethanelerin içinde bulunduğu derin darboğaza da işaret ederek şöyle devam etti: “Gençlerimizi Beyin göçünden Kurtaralım. Üniversitemizi sadece piyasaya para bırakan müşteriler gibi görmeyelim. Onlardan ilim, sanayi ve proje bazlı yatırımlar için faydalanmaya çalışalım. Geçlerimizden geleceğimize katkılarını isteyelim ve her birine ne kadar değer verdiğimizi hissettirelim. Onları sadece oy aracı olarak görmeyelim.”
BİR ARAYA GELELİM MESAJI
Çiftçiyi devletin yardım faaliyetlerinde hatırlanmasını beklenmemesi gerektiğine de değinen İl Başkanı Binici; “Niğde’mizde geliştirmeye ve üretime yönelik yeni alanlar üretelim. Vekillerimiz, Tüm siyasi parti il başkanlarımız ile bir Araya gelerek memleketimizin derdiyle dertleşelim” dedi.
DOĞU TÜRKİSTAN VURGUSU
Filistin ve Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramını gündemine alan Binici, İsrail’in Ramazan ayında yaptığı zulümlerin can yakıcı olduğunu söylerken, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı asimilasyon politikasını sert bir dille eleştirdi. Kardeşlerimize sahip çıkalım çağrısında bulunan Binici, yaşanan zulümlere sessiz kalınmasına tepki gösterdi.
VATANDAŞA VE ESNAFA PANDEMİ DESTEĞİ ŞART
 Artan koronavirüs vaka sayılarını da gündemine alan Binici, vatandaşın tedbirlere dünya ortalamasına göre daha çok riayet ettiğini vurgularken, hastanelerde doluluk oranının artmış olmasına dikkat çekti. Esnafın, çalışanların, topyekun vatandaşların çok zor günler yaşadığına da işaret eden Binici; “Bir yandan Kovid-19, diğer yandan geçim sıkıntısı... İnsanımız, uzunca bir süredir bu cendere arasında sıkışıp kaldı. Adeta Kovid, günümüzün vebası; geçim sıkıntısı ise kolerasıdır! İnsanımız veba ve kolera arasında seçim yapmaya zorlanmamalıdır. Bugün böylesine bir ortamda öncelikli olarak konuşmamız gereken şey insanımızın yaşadığı sıkıntıların nasıl telafi edileceğidir. İktidarın üzerine düşüyor tüm sorumluluk. Para politikasını, vergi politikasını iktidar belirleyecek. Çalışmayan esnaf kirasını nasıl ödeyecek? Elektrik faturasını, işçisinin ücretini nasıl ödeyecek? Hiç değilse şu Ramazan günlerinde, her bir vatandaşımıza 1000 lira verilecek şekilde bir destek paketi devreye alınmalıdır. Bakın; 128 milyar dolar demiyorum, 84 milyar liradan bahsediyorum. Emin olun, zor bir şey değil! Geçen hafta söylemiştim emeklilerin durumu daha zor olduğu için 1000 liralık bayram ikramiyesini 1500 liraya çıkarın, dedik.
128 MİLYAR DOLAR KONUSU
Son günlerde sıkça tartışılan 128 milyar doların akıbeti ile alakalı farklı bir açıdan konuya yaklaşan Binici “Kaybolan değerlerimiz nerede?” sorusunu sordu. Açıklamasında; adalet ve ahlak nerede? Liyakat ve istişare nerede? Şeffaflık ve denetim nerede? Plan ve program nerede? Bunları özetleyecek son soru ise vicdan nerede? Sorusunu yönelterek iktidara, 128 milyar doların hesabını verin. Son yapılan açıklamalar gösterdi ki ne olduğu az çok belli! 128 milyar dolar Merkez Bankasından hazineye, hazineden devlet bankalarına, devlet bankalarından birilerine gitmiş! O birileri kim? Açıklayın, kimlere gitmiş, kimler kullanmış bunu! Para ne oldu değil kime gitti? "128 milyar dolar nerede?" diye seslenirken aslında biz kaybettiğimiz değerlerimizi de sormak istiyoruz. Adalet ve Ahlak nerede? Liyakat ve İstişare nerede? Şeffaflık ve Denetim nerede? Plan ve Program nerede? Bunları özetleyecek son soru ise vicdan nerede?
GEÇİM İTTİFAKI!
“Saadet Partisi olarak bıkmadan, usanmadan vatandaşın derdini, sıkıntısını ve çözüm yollarını konuşacak, geçim meselesini sürekli gündemde tutacağız diyen İl Başkanı Binici Son olarak şu sözlere yer verdi: “Önceliğimiz geçimdir, derdimiz milletin derdidir, sıkıntımız geçim sıkıntısıdır. Saadet Partisi olarak daha seçim gündemde değilken ittifakların konuşulmasına karşı biz; gelin, vatandaşlarımızla Geçim İttifakı yapalım, dedik! Çünkü milletimizin derdini konuşmaya ihtiyacımız var. Geçim İttifakı şu anda seçim ittifakının önünde olan bir konu. Biz bu ittifakı her hafta gündeme getireceğiz ve tekliflerimizi tek tek sıralayacağız.” dedi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA