Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2021 11:48

Gültekin: ​​​​​​​Çocuklarımıza sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.

Gültekin: ​​​​​​​Çocuklarımıza sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.

T.B.M.M. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci Kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Gültekin mesajında; Bağımsızlığımızın sembolü ve Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıl dönümünü ve bu vesileyle geleceğimizin teminatı çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı asırlar önceki aynı ruh, aynı inanç ve aynı coşkuyla tek yürek olarak kutluyoruz dedi.
Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır
23 Nisan; yüce meclisimizin kuruluşunun yıl dönümü ve aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın da bayramıdır. Bu önemli günün çocuklarımıza armağan edilmesi; onlara verilen değerin en büyük göstergesidir. En kıymetli hazinemiz olarak gördüğümüz çocuklarımızın; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, kendine güvenen, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, nitelikli ve vizyon sahibi gençler olarak yetişmelerini sağlamak hepimizin ortak görevidir. İnanıyorum ki çocuklarımız, şanlı tarihimizden ve bağımsızlık mücadelemizden aldıkları güç ile ülkemizi 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacaklardır. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı meydanlarda olmasa da, evimizde coşku ile kutlayacağız. Bu önemli günde çocuklarımıza; Kurtuluş Mücadelemizi, Milli Egemenliğimizi, bağımsızlık ve özgürlüğün önemini bir kez daha anlatacağız.
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir
23 Nisan, milli egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bundan tam 101 yıl önce, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” anlayışıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Bizlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101’inci Yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde aziz milletimizin hizmetinde olmak, ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırma azmi bizler için onur ve gurur vesilesidir. Yüce Meclisimizin çatısı altında, ülkemizin kurtuluşu için şehadete yürüyen atalarımızın, bizlere emaneti olan vatanımızı korumak ve daha da yüceltmek için gece gündüz demeden daima çalışmaya, hizmet etmeye, eser bırakmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle;  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Kurtuluş Savaşı’mızı sevk ve idare eden ilk meclisimizdeki milletvekillerini, imkânsızlıklar içinde vatanı için canını ortaya koyan tüm Şehit ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor; aziz milletimizin ve bütün dünya çocuklarının bayramını kutluyorum dedi.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA