Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 12:58

Gürer: 23 Nisan milletin egemenlik günüdür

Gürer: 23 Nisan milletin egemenlik günüdür

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 101. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gürer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 23 Nisan 1920 tarihinin ‘egemenliğin, gerçek sahibi olan millete verildiği gün’ olarak tarihe geçen, dünya tarihinin en önemli günlerinden biri olduğunu söyledi. 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal ve arkadaşlarının öncülüğünde açılan Gazi Meclis’in, dünyada eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanlarının yazılmasında büyük rol oynadığı gibi, sonsuza kadar yaşayacak olan Cumhuriyetimizin kurulmasında da en büyük pay sahibi olduğunu ifade etti.
DÜNYA TARİHİNİN EN ÖNEMLİ GÜNLERİNDEN BİRİ
Bundan 101 yıl önce TBMM’nin Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” denilerek kurulduğunu anımsatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “23 Nisan 1920 tarihi, egemenliğin gerçek sahipleri olan millete verildiği gün olarak tarihe geçmiştir ve bu tarih dünya tarihinde en önemli günlerden biridir” şeklinde konuştu.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hem Türk çocuklarına hem de tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini anımsatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Dünyada çocuklara ithaf edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm dünya çocuklarına armağan edilmesi, ‘yurtta sulh dünyada sulh’ diyen Büyük Önder’in dünya barışı için attığı önemli bir adım olarak da nitelendirilmelidir” diye konuştu.
GENÇLERİMİZİN EN ÖNEMLİ GÖREVİ
Karakterinde bağımsızlık olan milletimizin uçurumun kıyısından, dünyanın en demokratik yönetim şekli olan Cumhuriyete kavuşmasına kadar geçen sürede dünya tarihine altın harflerle yazılan kahramanlık destanlarına imza atıldığını belirten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, çok zor şartlar altında yedi düvele karşı konarak kazanılan cumhuriyetimizi korumak ve sonsuza kadar yaşatmak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin en önemli görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.
MECLİS İŞLEVSİZ
Bundan 101 yıl önce kurulan Gazi Meclis’in, aradan 1 asır geçtikten sonra mevcut iktidar tarafından işlevinin sınırlanmaya çalışıldığını ancak egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ülküsünün sonsuza kadar yaşanacağını ifade eden Gürer, ilk seçimde halkın oyları ile iktidar olacak millet ittifakı ile yeniden güçlü parlamenter sisteme geçileceğini ifade etti. Gürer, demokrasiye ve tüm ilkeleriyle cumhuriyete daha çok sahip çıkılması gereken bir dönemden geçildiğini söyledi.
PANDEMİ COŞKUYA ENGEL OLMASIN
Geçtiğimiz yılın başında ortaya çıkan korona virüs salgının, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can kayıplarına neden olduğunu, bu sebeple, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kısıtlı bir şekilde kutlanacağını belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Her şeye rağmen evimizden de olsa bu önemli günü, çocuklarımızla birlikte, 23 Nisan ruhunu hissederek kutlayacağız. Umut ediyorum ki, bu salgın en kısa zamanda tüm dünyada etkisini kaybeder ve bizler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başta olmak üzere tüm bayramlarımızı coşkuyla, gerektiği gibi kutlamaya devam ederiz” şeklinde konuştu.
Gürer, mesajında “Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerine yer verdi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA