Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2021 17:31   Güncelleme : 21-04-2021 17:53

Denetimler Ramazan'da da devam ediyor

Denetimler Ramazan'da da devam ediyor

Niğde'de Ramazan ayı nedeniyle gıda denetimlerini artıran İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, bol olarak tüketilen ekmek ve tatlı başta olmak üzere unlu ve şekerli mamuller üreten, satan işletmeleri denetledi.
Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, Ramazan ayı nedeniyle gıda denetimlerini artırdıklarını belirterek, tüketimi artan ekmek, tatlı başta olmak üzere, unlu ve şekerli mamuller üreten, satan işletmelerin denetlendiğini bildirdi. Baş, halkın beslenme alışkanlıklarında oluşacak değişiklikleri göz önünde bulundurarak denetimlere hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.
Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekiplerimiz Ramazan ayı nedeni ile halkın beslenme alışkanlıklarında oluşacak değişiklikler göz önünde bulundurarak, tüketimi artan ürünlerin (özellikle unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri vb.) üretimini ve satışını yapan işletmelerin halihazırda yapılan denetimleri arttırdık. Gıda işletmelerinde gerekli hijyen tedbirlerinin alınması yönünde ramazan ayı öncesinde bilgilendirme ve uyarılar yapıldı. Tüketicilerimiz "Ramazan paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ile etiket bilgilerini kontrol etmeli, satışa sunulan gıdaların ‘’kimlik kartı’’ olan etiket bilgilerini incelemeli, ürünlerin son tüketim tarihleri, saklama koşulları ile ambalajlarının sağlamlığına dikkat etmelidirler. Ambalajsız, açıkta satılan, üreticisi ve markası belli olmayan, üretim izni bulunmayan firmalara ait ürünleri satın almamalıdırlar. Satın alınan gıdalarla ve herhangi bir olumsuzlukla ilgili ihbar ve şikayetlerini '174 Alo Gıda Hattı'na yada en yakın İl, İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’ne bildirebilirler” dedi.
(Tarım İl Müdürlüğü)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA