Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 16:17   Güncelleme : 20-04-2021 16:27

Haberimizin ardından dilenci operasyonu!

Haberimizin ardından dilenci operasyonu!

Niğde’de uzun zamandır en işlek caddelerde adım başı karşımıza çıkan dilenciler için gazetemizde ve gazetemiz internet sitesinde yayınlanan “Bunlara kim dur diyecek!” başlıklı haberimizin ardından harekete geçen Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte sayılarında ciddi artış gözlenen dilencilere yönelik operasyon düzenledi.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çarşı merkezinde, trafik ışıklarında ve cadde üzerinde bekleyerek vatandaşlara duygusal olarak kendilerini acındıran dilencileri tek tek yakalayıp idari para cezası uyguladı.
Operasyonda yakalanan dilencilere 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesine göre yasal işlem uygulanarak üzerlerinde çıkan paralara da el konuldu.
Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, dilencilere yönelik denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam edeceği vurgulanırken, vatandaşlarımızın dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı Alo 153 numaralı hattı arayarak, bu konudaki şikâyet ve ihbarlarını iletmelerini, ihbarların ivedi şekilde değerlendirilerek gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.
(Niğde Belediyesi)


NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA