Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 14:01

Yeşilay Derneği’nden Kampüse fidan desteği

Yeşilay Derneği’nden Kampüse fidan desteği

Yeşilay Niğde Şubesi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde bulunan fidanlık bölgesine ağaç dikimi gerçekleştirdi. Pandemi kurallarına uygun olarak organize edilen programa Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Üner Kayabaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Serkan İbiş, Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız, AK Parti Gençlik Kolları Niğde İl Başkanı İbrahim Baloğlu ve genç Yeşilaycılar katıldı.
Yeşilay Niğde Şubesi tarafından 50 adet Karaçam Fidanının kampüsümüzde doğa ile birleştirildiği programın ardından açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, öncelikli olarak STK’ların fidan dikimi talepleri dolayısıyla oluşturulan alana Niğde Yeşilay Şube Başkanlığının göstermiş olduğu ilgiden dolayı Niğde Yeşilay Şubesi Kurucu Başkanı da olan Milletvekili Selim Gültekin'e ve Şube Başkanı Hayri Yıldız'a teşekkür etti.
Rektör Muhsin Kar açıklamalarının devamında, “Faaliyette bulunduğu her alanda halk sağlığı bilinci oluşturmak üzere örgütlenmeyi ve toplumsal düzeyde katılımcı çalışmalar yürütmeyi kalıcı başarılar sağlamanın bir gereği gören ve bunu temel değer edinmiş olan Yeşilay’ın değerli Niğde Şubesi temsilcileri ve bugün buraya fidan dikmek üzere gelen Genç Yeşilaycılar, Üniversitemiz Yerleşkesinde geleceğimize nefes olarak bizlere en değerli miraslardan birini bıraktılar” dedi.
Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız ise açıklamalarında, Rektör Kar’ın, doğa yanlısı tutumunun Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde ili için çok değerli olduğunu ifade ettiler. Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız ayrıca, kendilerine fidan dikim alanının sağlanması konusundaki katkıları dolayısıyla da Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a teşekkürlerini iletti.
(NÖHÜ)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA