Advert
TARIM
Giriş Tarihi : 17-04-2021 09:43   Güncelleme : 17-04-2021 12:23

Kenar: Geç kalınmış olsa da önemli bir hareket

Kenar: Geç kalınmış olsa da önemli bir hareket

Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, üreticinin deposunda kalan tüketim fazlası patateslerin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satın alınarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasının önünü açtığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederken çiftçinin yüzünün gülmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirirken basın kuruluşlarından ilgili kurum amirlerine, kurum personellerine kadar emeği geçen herkese şükranlarını sundu.
Geçtiğimiz hafta başlatılan uygulama ile üreticinin depolarda kalan yüzbinlerce ton patatesin TMO tarafından alınarak Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmasının hem üretici hem de ihtiyaç sahipleri tarafından memnuniyet verici olduğunu belirten Oda Başkanı Veli Kenar bu konuda duyduğu memnuniyeti dile getirmek adına Oda Başkanlığı binasında gazeteciler ile bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. 
GEÇ KALINMIŞ OLSADA İYİ BİR HAREKET
Kenar odada düzenlediği basın toplantısında, patates konusunun sürekli çözüm aranan bir konu olarak gündemlerinde kaldığına da değinen Veli Kenar; “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Türkiye Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile bir toplantı düzenlendi ve hızlıca alımlara başlandı. Yerelde yaptığımız çalışmalar geç kalınmış olsa da çiftçilerimizin elindeki patatesin bugün değerlendirilmesi için iyi bir hareket olduğunu görüyoruz” dedi.
DEVLET PATATESİ 60 KURUŞA ALIYOR, FİYAT MÜDEHALE ALIMI ŞART
Bugün geldiğimiz noktada devletin patatesi çiftçiden 60 kuruşa aldığı, piyasalarda da taban fiyatın 60-70 kuruş üzerinde seyrettiğini belirten Oda Başkanı Veli Kenar; “Bundan sonraki yıllarda çiftçilerimizi fiyat istikrarı konusunda desteklemek adına maliyetler civarında bir fiyattan müdahale alımı yapması gerektiği ise çiftçilerimizin ortak kanaatidir” dedi.
CUMHURBAŞKANI VE BAKANA TEŞEKKÜR
Üreticilerde patates alımı konusundaki girişim ve bu kapsamda yürütülen bütün çalışmalar için Cumhurbaşkanına da teşekkürlerini sunan Başkan Kenar: “Şahsım ve çiftçilerimiz adına sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim. Ayrıca Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye, Bitkisel Üretim Genel Müdürleri ve Daire Başkanlarına ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ve personeline, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’e Niğde Milletliliklerine, emeği geçen kurum ve kuruluşlara, siyasi partilerin İl Başkanları ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ederim dedi.
KENAR BASIN KURULUŞLARINI UNUTMADI
Konuşmasına “Ayrıca bir teşekkürde” diyerek başlayan cümlesinde Niğde’nin gazete ve medya kuruluşlarına da teşekkürünü sunan Başkan Kenar; “Ayrıca bir teşekkürü de yazılı ve görsel medyada çiftçilerimizin sorunlarını ön planda tutarak desteklerini esirgemeyen basın ve yayın organlarımıza da çiftçilerimiz ve şahsım adına çok teşekkür ederim” dedi.
tüm çitçilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
ŞEMSİ BAYRAKTARI DA HATIRLATTI
Başkan Veli Kenar; “Ankara'da patates ve soğan konusunda sesimizi duyurmak için 3 kere basın toplantısı düzenleyen, bizim sorun ve isteklerimizi çözüm önerilerimizi Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve ilgili bakanlıklara iletebilen tek kurumumuz Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar'a, tüm çiftçilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Yine Tarım İl Müdürü, TMO, Sosyal Yardımlaşma çalışanları ile birlik ve kooperatif başkanlarımıza da çaba ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA