Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 15:38

Rektör “destek” istedi, protokol “hazırız” dedi

Rektör “destek” istedi, protokol “hazırız” dedi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, bölgede oldukça önemli bir yere ulaşmak için ileriye dönük oldukça ciddi adımlar atmaya devam ederken Niğde protokolünün gerçekleştiği ziyarette ise fakülte hakkında bilgiler aktarılırken Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, bölgesel kalkınmaya destek sağlamak vizyonu ile yürüttükleri çalışmalarda Niğde protokolündeki tüm değerli isimlerden de destek beklediklerini belirtti. Protokol üyeleri ise her türlü desteğe hazır olduklarını söylediler.
Fiziki anlamda da bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir seviyeye getirmek için ciddi adımlar atılırken önümüzdeki günlerde farklı branşlarda kendi alanlarında uzman kadro alımları yapılması bekleniyor.
PROTOKOLDEN FAKÜLTEYE ZİYARET
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine ziyarette bulundu. Ziyarette Niğde protokolüne Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan ile Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener ve Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan İbiş de eşlik etti.
GELİŞMELER AKTARILDI
Niğde protokolüne Diş Hekimliği Fakültesinin açıldığı dönemden bugüne kadar olan gelişmeler hakkında detaylı bilgiler veren Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener, Diş Hekimliği Fakültesi alanında uzman ve yetkin akademisyenler ile güçlendirmeye devam ettiklerini vurgulayarak fakültenin fiziki anlamda da bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir seviyeye getirme çabasında olduklarını dile getirdi.
REKTÖR: AKADEMİK EKSİKLİĞİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ
Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ise Diş Hekimliği Fakültesinde, akademik ve teknik eksikliklerimizi hızla tamamlayarak klinik hizmetlerine en kısa zamanda başlaması için gayret sarf ettiklerini vurgulayarak kaliteli klinik hizmetlerin verilebilmesi için teknik donanım kapasitesinin de her geçen gün artırıldığını ifade etti.
KAR: NİĞDE PROTOKOLÜNDEN DESTEK BEKLİYORUZ
Diş Hekimliği Fakültesine yapılan yatırımlar ile ilgili de detaylı bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ayrıca, bölgesel kalkınmaya destek sağlamak vizyonu ile yürüttükleri çalışmalarda Niğde protokolündeki tüm değerli isimlerden de destek beklediklerini ayrıca belirtti.
PROTOKOL ÜYELERİ: İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise açıklamalarında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin bölgeye önemli bir katma değer sağladığını aktararak, Niğde iline fayda getirecek her türlü iş birliğine ve desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.
(Haber Merkezi/NÖHÜ)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA