Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-04-2021 11:22

Altunok: Nefes alan herkese eğitim

Altunok: Nefes alan herkese eğitim

Niğde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Mehmet Altunok, felsefelerinin temelini “Nefes alan herkese eğitim” fikri doğrultusunda oluşturduğunu belirtti.
Altunok, Niğde’nin en büyük okulunun Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olduğunu belirterek; ‘Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri Halk Eğitim Merkezi’nin ana unsurudur. Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında katılım sayılarını her geçen yıl arttırarak sürdürüyoruz.  Şu anda ilimizde yaklaşık 10 bin kişiye ulaşan açık öğretim lise, ortaokullardaki kursiyerlerimizle Niğde’nin 10 bin Kişilik öğrencisiyle en büyük okuluyuz. Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri Halk Eğitim Merkezi’nin ana temel unsurlarıdır. Halk Eğitim, kavramı artık değişiyor ve gelişiyor, bulunduğumuz mekânla sınırlı kalmayan, hayat boyu öğrenmeye doğru giden bir sistemdir’ dedi.
ÖĞRENEN BİREYDEN, ÖĞRENEN TOPLUMA
Hayat boyu öğrenme, okullarla sınırlı kalmayan evde, işte hayatın her alanında gerçekleşebilen, öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik, kültürel ve herhangi bir statüye bağlı olmadığı, eğitim seviyesine bakılmayan herhangi bir engel olmadan eğitimin, sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan biri olduğunun altını çizen Mehmet Altunok; “Bizim faaliyetlerimizde statünün, yaşın, bulunulan konumun bir önemi yok. Nefes alan herkese eğitim, felsefemizin temeli budur. Ülkü olarak stratejik belgeleri ve Hayat Boyu Öğrenme faaliyetinde nihai hedefleri var. Farklı öğrenim yaş ve seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini sosyal, kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla bilgi, kültür, beceri ve yeterliliklerini geliştirerek öğrenmeye erişimlerini arttırmak, öğrenen bireyden, öğrenen topluma, öğrenen Niğde’ye bu bağlamda da öğrenen Türkiye’ye doğru bir hedefimiz var. Kısacası Hayat boyu öğrenme projesi kapsamında hizmet vatandaşın ayağına gidiyor. Hayat Boyu Eğitime katılım sayısını yükseltmek hedefimiz” diye konuştu.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA