Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 15:25

Afiş indirildi, başkan ifadeye çağrıldı

Afiş indirildi, başkan ifadeye çağrıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, parti binasına astıkları ‘128 milyar dolar nerede’ afişi için ifadeye çağrılırken afiş binaya gelen ekipler tarafından asıllı olduğu yerden indirildi.  CHP İl Başkanı Erhan Adem’in İl Başkanlık binasına astıkları ‘128 milyar Dolar nerede’ pankartı için savcılığa ifade vermeye çağrıldığı öğrenildi. CHP’nin parti binasın asılan pankart ise polis gözetiminde indirildi.
Türkiye genelindeki CHP İl Başkanlıklarına, İlçe Başkanlıklarına ve sokaklardaki panolara, “128 milyar Dolar nerede?” yazan afişler Savcılık talimatları ile polis eşliğinde kaldırılırken, CHP Niğde İl Başkanlığında yaşanan olayda, savcılık emri ile CHP İl Başkanlık binasına giden ekip, binaya asılı pankartı yerinden çıkartılırken buna Niğde’de dahil oldu.
KÜLLİYE RESMİNDEN DOLAYI
Savcılık tarafından verilen el koyma kararını okuyan Niğde İl Başkanı Erhan Adem, afişin üzerinde külliye resmi olduğu için çıkarıldığını öğrendiğini beyan ederek; “Külliyenin resmi olmasa demek ki soru sormanın bir şeyi yok. Alın biz yarın yenisini takacağız. Maalesef ki Türkiye’de 128 milyar Dolar’ı sormak suç oluyor. Türk milleti adına sorduk halbuki. Sormaya da devam edeceğiz. 128 milyar Dolar nerede?” dedi ve Adem olayın ardından ise afişle ilgili ifade vermeye çağırıldığı belirtildi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA