Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:14   Güncelleme : 14-04-2021 13:53

MEDAŞ'tan doğal yaşamı koruyacak yeni yerel hizmetler

MEDAŞ'tan doğal yaşamı koruyacak yeni yerel hizmetler

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) gelişen yeni teknolojileri yakından takip ederek, AR-GE projeleri kapsamında her geçen gün bir yenisi eklemeye devam ediyor. Projelerinde her zaman en yeniyi ve en iyiyi hedefleyen MEDAŞ, EPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkanlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesinin sonlarına doğru gelmeye başladı.
MEDAŞ sorumluluk bölgesi coğrafi konumundan dolayı kuş göç yolu güzergâhında bulunduğundan, her yıl göçlerini tamamlayabilmek için binlerce kilometre yol katetmek zorunda olan göçmen kuşlar, enerji nakil hatlarına konaklama, yavrulama amaçlı temas sağlamakta. Bu canlılar maalesef zaman zaman elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybediyor.  MEDAŞ, doğa dostu bu projesi ile farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri üzerinde ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasına destek olacak. Canlılar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmaması projenin sosyal sorumluluk kapsamında en önemli çıktısıdır.
Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen bu proje ile izolasyon malzemelerinin kullanım sıklığı artacak, arıza ve kesintiler azaltılarak sürdürülebilir kaliteli enerji sağlanacaktır. Bu sayede müşteri memnuniyeti arttırılacaktır. Yerli ve milli proje ile kullanılan izolasyon maliyetleri azalacağından sermaye yurt içinde kalıp ülkemiz için ekonomik fayda sağlayacaktır.
(MEDAŞ)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA