Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 16:02

Gültekin Ulukışla yatırımlarını anlattı

Gültekin Ulukışla yatırımlarını anlattı

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Ulukışla ilçesine yapılan ve devam eden yatırımlar ile ilgili olarak bir açıklama yaparak; içme suyu, sulama alanları, altyapı, spor alanları, sağlık hizmetleri, kentsel dönüşüm faaliyetleri gibi birçok konuda bilgilendirmede bulundu.
Niğde’de yatırımların durmadan devam ettiğine işaret eden Niğde Milletvekili Gültekin, yeni projeleri hayata geçirmek için de çalışmaya devam ettiklerini belirterek ilçelerin, beldelerin ve köylerin de bu yatırımlardan gereken desteği aldığını belirtti.
ALTYAPI, SAĞLIK, EĞİTİM VE DİĞERLERİ
Konu hakkında açıklamamalarına devam eden Gültekin: “Ulukışla ilçemizin en önemli sorunlarından olan içme suyu sorunu, 18 Milyon TL yatırımla yapmış olduğumuz İçme Suyu Arıtma Tesisimizle çözüme kavuşturduk. Bu tesisimiz ile Ulukışla ilçemize 2050’li yıllara kadar sağlıklı içme suyu temini sağlayacağız. Ulukışla ilçemizin tüm altyapı işlemleri tamamlanmış durumdadır. Hemşerilerimizin boş vakitlerini geçirebilmeleri için de 1 milyon TL maliyetli park projemizi yakın zamanda ilçemize kazandıracağız. Yine 75 dükkân kapasiteli küçük sanayi sitesi projemizin yapımına da kısa zamanda başlayacağız. Ayrıca Mısırlı mahallemize yapacağımız kentsel dönüşüm projemizin çalışmalarına devam ediyoruz. Yine hemşerilerimize konforlu ve modern cihazlarla hizmet verecek olan, yaklaşık 4 milyon TL maliyetli Aile Sağlı Merkezimizin ve Toplum Sağlığı Merkezimizin yapımı da hızla devam etmektedir. Yine ilçe merkezimize 12 derslikli okul projemizin yapımı devam ediyor. Bu yatırımları gerçekleştirirken Ulukışla İlçemize yakışan Hükümet Konağımızı da hemşerilerimizin hizmetine sunduk” dedi.
Ulukışla ilçemize 2014-2020 yılları arasında sadece İl Özel İdaremiz tarafından toplam 233.753.716 TL yatırım yapıldığına değinen Milletvekili Gültekin; ““İlçemize bağlı 38 köyümüzün ulaşımı asfalt yollarla yapılmaktadır. Ulaşım ya da içme suyu sorunu olan hiçbir köyümüz bulunmamaktadır. Şehrimize yaptığımız hizmetlerin aynısı köylerimize de yapıyoruz. Altyapısı olmayan, ara yolları parke olmayan hiçbir köyümüz yok. Hemşerilerimizin hayatlarını daha rahat ve konforlu ortamda sürdürebilmeleri için her alanda yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ulukışla ilçemize Tarımsal Hizmetler alanında son 6 yıl içerisinde 33.456.021 TL yatırım yaptık. Yine içme suyu ve kanalizasyon alanında 30.833.028  TL yatırım yaptık. Ayrıca 8.565.085 TL maliyetli 462.131 m2 kilitli parke kaplama yaptık. Gençlerimizin, çocuklarımızın sporla iç içe olmaları için ilçe merkezimize ve köylerimize minyatür halı saha ve basketbol sahası projelerimizi tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Yine yol ve ulaşım alanında ilçemize 421.4 km. sathi kaplama, 47 Km BSK asfalt kaplama yapılmıştır. Ulukışla ilçemize yapılan diğer yatırımlarımızla birlikte 2014-2020 yılları arasında KÖYDES ve İl Özel İdaremiz kaynakları ile toplam 233.753.716 TL yatırım yapmış bulunmaktayız. 1.570 dekar arazinin sulanmasını sağlayacak olan Kılan Gelindileği Barajımız ve sulamasını tamamlayarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk.
SULAMA GÖLET VE TESİSLER
3.980 dekar zirai arazinin sulanmasına hizmet edecek Handeresi Barajı sulaması inşaatı ve 4.620 dekar arazinin sulanmasını sağlayacak olan İmrahor Barajımızın yapımı hızla devam etmektedir. İmrahor barajında fiziki gerçekleşme oranı %30 seviyesindedir. Yine Başmakçı, Darboğaz, Madenköy, Yeniyıldız köylerimizde taşkın koruma projelerimiz tamamlanmıştır. Ayrıca köylerimize yapmış olduğumuz göletler ve sulama sistemleri ile çiftçilerimiz, üreticilerimiz daha modern sulama sistemlerine kavuşmuştur
OKULLAR VE DERSLİKLER
Geleceğimizin teminatı yavrularımız için Ulukışla ilçemize 2002 yılından bu yana 3.992.305 TL tutarında 52 derslik eğitim yatırımı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Eğitime yaptığımız yatırımlar ve okullardaki donanım desteklerimizle ilçemizin eğitimdeki çıtasını daha da yukarı çıkacağına inanıyorum.
Yatırımlarımızın gerçekleştirilmesinde, Niğde’mize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizlerde AK Kadrolar olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve Niğde’miz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA