Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-04-2021 14:21

Niğde Fen Lisesi yarışmaya damga vurdu

Niğde Fen Lisesi yarışmaya damga vurdu

52. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Değerlendirmeleri sonuçlanırken, Niğde Fen lisesi projeleri ile yarışmaya adeta damgasını vuran okul oldu.
Niğde Fen Lisesi öğrencileri yarışmaya 7 proje ile katılırken, değerlendirme sonuçlarına göre bir 1.’lik ve iki 3.’lük elde ederek Niğde’yi başarıyla temsil ettiler.
Niğde Fen Lisesi 7 projesinden olan fizik alanındaki 1.’lik kazanan projesi "Atık Islak Mendil, Atık Tavuk Tüyü ve Bor Madeni Atıklarıyla" ürettikleri yapı malzemesi ve Biyoloji alanındaki 3.’lük kazanan projeleri “Neem Tohumu Yağı (Azadirachta İndica) Kullanılarak Un Bitine (Tribolium Castaneum) Karşı Bitkisel İnsektisit Mücadelesi” ve yine Fizik alanındaki “Güneş Enerjisi İle Şarj Olabilen Süperkapasitör Bataryalı Araç” ile dereceler  elde ederek, hem Niğde’nin hem de okullarının göğsünü kabarttı. Yarışmaya katılan tüm Niğde Fen Lisesi Öğretmen ve öğrencilerini Niğde Haber Gazetesi olarak tebrik eder, başarılarına katkı sağlamak için üzerimize düşeni yapmak konusunda yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA