Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:52

Öztürk: Vatandaşalar süreci ciddiye almıyor

Öztürk: Vatandaşalar süreci ciddiye almıyor

Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk, maske kullanımı ile grip salgının yok denilecek seviyeye gerilediğini belirterek, vatandaşların Covid-19’a karşı tedbir almadıklarını ve dikkat etmediklerini söyledi. Öztürk; ‘Maskeler hayatımızın bir parçası haline gelirken, Niğde günden güne risk taşıyor. Maalesef ben vatandaşlarımızın bu süreci ciddiye aldığını düşünmüyorum ve lütfen dikkat edilsin’ dedi.
Maske kullanımından dolayı bu yıl vatandaşların gribal enfeksiyon gibi rahatsızlıklar ile karşılaşmadıklarını, grip aşısına olan talebin önceki yıllara oranla azaldığına dikkat çeken Eczacılar Oda Başkanı Nihat Öztürk; “Niğde’de grip aşısı maske kullanımından dolayı talepler azaldı.
GRİP GİBİ HASTALIKLARR YOK DENİLECEK KAZAR AZALDI
Maske kullanımı ile grip salgının yok denilecek seviyeye gerilediğini fakat vatandaşların Covid-19 ‘ a karşı tedbir almadıklarını ve dikkat etmediklerini. Grip aşıları Ocak itibari ile isteyen ve hak sahibi olanlar için geldi. Dağıtımı yapıldı ve aşılar olunmaya başlandı. Bu sene grip dediğimiz hastalık neredeyse yok denecek kadar az oldu. Kimse grip olmadığından dolayı artık vatandaşlarımız grip aşını sormuyor ve yaptırılmıyor.
VATANDAŞLAR COVİD-19 AŞISINI YAPTIRMALI
Covid-19 hastalığı nedeniyle de hem sağlık ocakları hem de devlet hastaneleri Covid-19 aşılarını vatandaşlara uyguluyorlar. Niğde İl Sağlık Müdürü de bu süreci sıkı sıkıya takip ediyor. İnsanlara mesaj gönderilerek randevuları oluşturuluyor ve gidip aşılarını olabiliyorlar. Tüm vatandaşlarımız sırası geldikçe Covid- 19 aşını yaptırmalı. Niğde olarak aşılandığımızda ancak bu şekilde pandemi sürecini geçirebiliriz” dedi.
VATANDAŞLAR BU SÜRECİ CİDDİYE ALMIYOR
Ağız yolu ve solunum yolu ile bulaşan hastalıklar maske sayesinde de bulaşabilme özelliğini kaybettiğine işaret eden Eczacı Öztürk; “Pandemiden önce grip salgınları olurdu. O zamanlar da maske kullanılsaydı grip salgınları da o dönemde yaygınlaşmamış ve hiçbir zararı olmadan vatandaşımız atlatmış olacaktı. Sevdiklerimizi ve kendimizi korumak için maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeliyiz. Vatandaşlarımızın bu konuda gerçekten dikkatli olmasını rica ediyoruz. Yasaklarla bu pandemi sürecini yok etmemiz imkansız denecek kadar azdır. Vatandaşlar kendi yasaklarını kendileri koymaları gerekiyor. Memurlarımız ve hastanede çalışan arkadaşlarımız sürekli vatandaşlarımızı koruyamazlar ve sürekli takip edemezler. Bunun için vatandaşlarımızın kendilerini korumalı ve takip etmeleri gerekiyor. Artık vatandaşlarımızın bu durumu ciddiye almaları gerekiyor. Niğde günden güne risk taşıyor. Maalesef ben vatandaşlarımızın bu süreci ciddiye aldığını düşünmüyorum ve lütfen dikkat edilsin” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA