Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 13:50

NİKSED genel kurulunu gerçekleştirdi

NİKSED genel kurulunu gerçekleştirdi

Niğde Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nin (NİKSED) 2’nci Olağan Genel Kurulu’nu pandemi kuralları kapsamında delegelerinin katılımıyla gerçekleşirken mevcut Başkan Necmi Pişkin yeniden başkan seçildi.
NİKSED Derneği, kurulduğu günden beri Niğde’nin tanıtılması yönünde, kültürel, sanatsal ve eğitsel aktiviteleriyle yerel, ulusal ve uluslararası sanatçıları Niğde Bor’da misafir ederek ortak kültürel çalışmalarla bugüne kadar bir örneği olmayan organizasyonlara imza atmayı başardı.
Genel kurulda birde açıklama yapan Dernek Başkanı Necmi Pişkin; “Malumunuz üzere Kovit-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirmek istediğimiz ve hazırlığı içinde bulunduğumuz etkinliklerimizi, maalesef gerçekleştirememiş bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz yılda ise, yetkili bakanlıkların genelgeleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz. Temennimiz bir an önce bu salgının son bulması ve normal düzenimize geçmektir. Bu nedenle bu yıl da herhangi bir etkinlik yapılamayacak gibi görünüyor. Yine yetkili birimlerden gelecek genelgeler doğrultusunda hareket edeceğimizi, olumlu gelişmeler olması halinde düşünce aşamasında olan bazı kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizi gerçekleştireceğimizi ve sizlere zaman zaman bu konuda bilgi vereceğimizi bildirir, II. Olağan genel kurulumuzun hayırlı olmasını diler, hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.
YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ
NİKSED Başkanlığına yeniden seçilen Necmi Pişkin’in yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Necmi Pişkin (Başkan), Duygu Haliloğulları (Bşk.Yrd.), Reyhan Akgül (Genel Sekreter), Lütfi Çaprak (Muhasip), Yaşar Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri (Yedek) Ramazan Özkan, Ali Durkal, Orhan Gümüş, Ferhat Şengül.
Denetim Kurulu Üyeleri ise şöyle: Necati Pişkin, Ünal Tosunbaş, İbrahim Eryılmaz, Denetim Kurulu Üyeleri (Yedek)  Yusuf Biltekin, Fatma Tekinaslan ve Mustafa Cancı.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA