Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:09

Gürer: Ne yediğimizi bilmiyoruz

Gürer: Ne yediğimizi bilmiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, ülkemizde gıda denetimlerinin yetersizliğine dikkat çekerek “Ne yediğimizi bilmiyoruz. Denetimler artırılmalı bunun içinde en az 10 bin civarında Gıda Mühendisi ataması yapılmalı” dedi.
Gıda güvenliğinin toplumun tamamını ilgilendiren bir konu olduğuna işaret eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, denetime tabi gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelerin denetlenmesi ve gıda analizlerinin yapılması için kamu ve özel sektörde gıda mühendislerinin sayısının artırılması gerektiğine vurgu yaptı.
Ülkemizde yeterince gıda denetimlerinin yapılamadığını anlatan Gürer, sorunun köklü bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için atama bekleyen ziraat mühendisi, veteriner ve gıda mühendislerinden oluşan, bilgiye dayalı sorunla mücadele edecek güçte bir yapının oluşturulmasının zaruri olduğunu ifade etti.
BİR AN ÖNCE YAPILMALI
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, taklit ve tağşiş ürünlerle ilgili denetimlerin sürekliliği ve düzenliliği için gıda mühendislerinden en az 10 bin atamanın bir an önce yapılması gerektiğini vurguladı.
NE YİYİP NE İÇTİĞİMİZİ BİLMİYORUZ
Türkiye’de insanların ne yediğini ne de içtiğini bilemez hale geldiğine dikkat çeken CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu olumsuzluğun giderilmesi için denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini vurguladı. Atama bekleyen gıda mühendislerinin kendisine ziyaret ettiğini de anlatan Gürer, “Bu konuda ciddi anlamda bir mağduriyet var. İktidar atanamayan gıda mühendisleriyle ilgili bir an önce kararını verip en az 10 bin atama yapılmasını sağlamalıdır” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA