Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 17:48

Altunhisar’a Robotik ve Kodlama Atölyesi

Altunhisar’a Robotik ve Kodlama Atölyesi

Ahiler Kalkınma Ajansının 2019 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Altunhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Altunhisar Robotik Ve Kodlama Atölyesi Projesi” kapsamında kurulan STEM Merkezi törenle açıldı.
Projenin açılışı; Altunhisar ilçe Kaymakamı Doğukan Mızrak, İlçe Belediye Başkanı Vedat Kirazcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sayar ve ilgili personellerin katılıyla gerçekleşirken katılımcılar atölyeyi gezerek malzemeler ve işleyişleri hakkında bilgiler aldılar.
Robotik ve Kodlamanın günümüzdeki önemine ve hayata olan katkısına değinen Kaymakam Mızrak, “Dünyada teknoloji hızla gelişirken son yıllarda ülkemizde de bu alanda önemli gelişmeler meydana gelmiş, bugün ülkemiz teknoloji tabanlı yerli ve milli birçok araç üreterek özellikle savunma sanayisi başta olmak üzere birçok alanda önemi başarılara imza atmıştır. Tarihimizde tıp, uzay, kimya ve teknoloji gibi birçok alanda çağa damgasını vuran bilim insanlarını yetiştiren medeniyetimiz, bugün de aynı şekilde Aziz Sancar, Fuat Sezgin ve Oktay Sinanoğlu gibi dönemimize damga vuran bilim insanlarını yetiştirmiş, imkan sağlandığı takdirde Anadolu insanının her dönemde ve her alanda başarı elde edebileceğini dünyaya ispat etmiştir. Özellikle son yıllarda gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST ile imkan verilen gençlerimizin ne denli başarılı işlere imza attıkları tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. Gelişen teknoloji karşısında ülkemizin çağın gerisinde kalmaması, aksine lider konuma ulaşması ve söz sahibi olabilmesi için Anadolu da yaşayan gençlerimizi keşfetmeli, kendilerini keşfetmelerine imkan tanımalı ve donanımlı altyapıyla yetiştirerek ülkemize faydalı bireyler haline gelmelerini sağlamalıyız. Bu amaçla AHİLER Kalkınma Ajansımızın desteklerinde hayata geçirilen ‘Altunhisar Robotik ve Kodlama Atölyesi’ projesi kapsamında ilçemize kazandırdığımız atölyemizin hedeflerimize ulaşma noktasında önemli bir alt yapı oluşturacağına inanıyorum” dedi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA