Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 16:08

Halk Eğitim’den köylere kurs hizmeti

Halk Eğitim’den köylere kurs hizmeti

Niğde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran ve Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Altunok, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kurslarımızla Köy ve mahallelerimizdeyiz” projesi kapsamında muhtarlarla bir araya gelirken Ahmet Altunok, kursları vatandaşın ayağına götürdüklerini söyledi.
Niğde Halk Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen buluşmada Niğde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran ve Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Altunok muhtarlara kurslar hakkında katılımcılara bilgiler vererek projesi hakkında muhtarla tanıtım yaptılar.
BİNLERCE KURS VAR
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 3 bin 636 çeşit kurs programının neler olduğunu köylerde ve mahallelerde ne gibi kurslar açabileceğimiz hakkında bilgiler verdiklerini belirten Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Altunok; “Vatandaşlarımızın her türlü taleplerini karşılayabileceğimiz hakkında muhtarlarımızla bir bilgilendirme toplantısı yaptık. Pandemi süreci sona erdiğinde mahallelerimizde köylerimizde daha etkin bir şekilde kurslarımız yoğunlaştıracağız.
KURSLAR KÖYLERDEKİ VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEK
Eğitimlerimiz artık talep temenni kurs programına geçtik. Yani artık bizler şu kursumuz var demeden, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kurs açıyoruz. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde açılan genel, mesleki ve teknik kurslar il merkezindeki mahallelere köylere, vatandaşların ayağına götürüyoruz. Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budamacılığı, gibi 380'e yakın kurs programı hazırlandı. Yaşadığımız salgın süreci, bize sağlık kadar köyün, tarımın, hayvancılığın ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldu. Köylerimizde yürütülen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine yönelik kurslar, vatandaşlarımızın hem ev geçimine hem de ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük destek sağlayacaktır. Tüm Kurslarımız ücretsiz olup dilerseniz E-Devlet üzerinden, dilerseniz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze gelerek de başvuru yapabilirsiniz” dedi.
(Halk Eğitim Merkezi)
 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA