Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 14:34   Güncelleme : 29-03-2021 14:36

Kredi Garanti Fonu’nun başına bir Niğdeli

Kredi Garanti Fonu’nun başına bir Niğdeli

Kredi Garanti Fonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Niğdeli isim Erdoğan Özegen getirildi. Başta gelecek vaat eden işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırarak, Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile tüm KOBİ’ler ve KOBİ dışı işletmelerin krediye erişimini sağlayan, Türkiye için vazgeçilmez bir finansal destek kurumu olarak bilinen KGF’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda yapılan değişim ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel İdare Kurulu Üyesi ve ETÜ İkiz Kuleler Tek. Merk. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan 22., 25. ve 26. dönemlerde AK Parti Niğde Milletvekilli olarak görev yapan Erdoğan Özegen getirildi.
TOBB KGF’NİN EN BÜYÜK ORTAĞI
Uzun yıllar TOBB’un çeşitli kademelerinde görevler alan Özegen, bu kez de KGF’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği KGF’nin yüzde 28.2961’lik oranıyla en büyük ortağı olarak belirtiliyor.
DUYURUYU KENDİSİ YAPTI
Konu ile ilgili gelişmeyi ve yeni görevini Erdoğan Özegen’n sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak yaptı. KGF’nin başına geçen Özegen açıklamasında şu sözlere yer verdi: ‘KGF Yönetim Kurulu Başkanı seçilmemde desteklerini esirgemeyen Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Lütfi Elvan, çok Kıymetli TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, KOSGEB Başkanımız Hasan Basri Kurt ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Birlikte görev aldığımız Yönetim Kurulu Üyelerimize muvaffakiyetler diliyorum. Kurumumuzun bugünlere gelmesinde emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi, bugün de başta KOBİ’lerimiz olmak üzere girişimcilerimizi desteklemeye devam edecek ve hep birlikte güçlü bir Türkiye için çalışacağız. Rabbim Memleketimiz ve Milletimiz için hayırlı işler yapmayı nasip etsin inşallah.”
ÖNE ÇIKAN SİYASİ GEÇMİŞİ
AK Parti’nin Niğde Kurucu İl Başkanlığını da yapan Özegen siyasi olarak oldukça dolu bir geçmişe sahip. 22., 25. ve 26. Dönem Niğde Milletvekilli olarak seçilen Özegen Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Divan Üyeliği-Meclis İdare Amiri, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz Parlementer Asemblesi Türk Grubu Başkanlığı, TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği gibi çeşitli siyasi çalışmalarında da bulundu.
TOBB YÖNETİM VE İDARE KADEMELERİ
Özegen uzunca bir süredir TOBB çatısı altında hizmet vermeye devam ederken, Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Tarım Konseyi Üyeliği, TOBB Kurumsal İlişkiler Baş Danışmanlığı, TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, ATO Meclis Üyeliği, TOBEV gibi çeşitli sosyal, kültürel ve yardımlaşma derneklerinin kuruculuğu ve üyeliği de yaptı.
DEVAM EDEN GÖREVLERİ
Halen TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği, GS1 Türkiye Mütevelli Heyeti Kurucusu ve Üyeliği ve TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, Sinan ve Selimiye Eserleri Koruma Vakfı (SİSEV) Kurucu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Akıllı Binalar Tesis Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ediyor. 29 Kasım 1965 yılında Niğde doğumlu olan Erdoğan Özegen İktisat fakültesi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
TEBRİK MESAJLARI VE TELAFONLARI YAĞDI
Erdoğan Özegen’in yeni görevinin ardından başta Niğde’den olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden siyasiler ve bürokratlar gerek telefon, gerekse mesaj yoluyla kendisine ulaşarak tebriklerini sunarken, Özegen, gösterilen teveccüh nedeniyle  memnuniyetini dile getirirken “Tebrik ve ziyaretlerin ardından, yakın zamanda bir takım temaslar için Niğde’ye de gelmesi bekleniyor.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA