Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 14:11

Gültekin Çiftlik’teki yatırımları anlattı

Gültekin Çiftlik’teki yatırımları anlattı

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin Çiftlik İlçesinde yapılan yatırımlar ve projeler hakkında kamuoyunu bilgilendirirken, Ketençimen, arıtma, içme suyu, millet bahçesi, dağ yolu gibi konuları değerlendirerek rakamlar verdi.
Çiftlik ilçesini çok daha iyi konuma getirmek için yatırımlara ara vermeden devam ettiklerini belirten Milletvekili Gültekin: “Çiftlik ilçemize sağlıktan-ulaşıma, altyapıdan-sulamaya kadar birçok alanda önemli yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz diyen Gültekin, “Çiftlik ilçesine yakın zamanda 30 milyon TL maliyetli biyolojik arıtma tesisi ile hemşerilerimizin huzurla vakit geçirerek sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği 3 milyon TL Maliyetli Millet Bahçesini kazandıracağız. Ayrıca Çiftlik ilçemizde yapılan Ketençimen Kayak Merkezi, Niğde’nin ve Çiftlik’in ekonomisine ve turizmine önemli katkı sağlayacak. İlçede 1 milyon TL maliyetli 1000 ton kapasiteli içme suyu deposu projemizi tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Yine Çiftlik İlçe Devlet Hastanesinde bulunan diyaliz merkezinin de cihaz kapasitesini artırmak için gerekli çalışmaların tamamlandığını ve yakın zamanda da yeni cihazlarla hastalara daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunulacağını söyledi.  Çiftlik Niğde dağ yoluna ‘Yol Bakım Evi’ yapılacağının bilgisini veren Gültekin, AK Kadrolar olarak her alanda Niğde’miz ve İlçelerimiz için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Amacımız her köşesiyle hak ettiği noktaya ulaşmış bir Niğde” dedi.
İL ÖZEL İDARE 6 YILDA 64 MİLYON 387 BİN TL YATIRIM YAPTI
Çiftlik ilçesine tarımsal hizmetlerde 25 milyon 114 bin TL, yine İçme suyu ve kanalizasyon alanında 6 milyon 503 bin TL, ayrıca üst yapı alanında da 9 milyon 788 bin TL yatırım yapıldığına değinen Gültekin, ilçeye ayrıca İl Özel İdaresi tarafından son 6 yılda toplam 64 milyon 387 bin TL yatırım gerçekleştiğini söyledi.
İLÇENİN SULAMA PROJELERİ
3 bin 250 dekar zirai araziyi modern sulamayla buluşturacak olan Azatlı Göletinin sulama sistemini bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulacağını da belirten Gültekin, 25 milyon TL maliyetli Asmasız göletinin de yapımının hızla devam ettiğinin yapım aşamasının yüzde 60’lara ulaştığını belirtti. Gültekin, aynı şekilde 1.260 dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek olan Sultanpınarı barajının da proje çalışmaları tamamlanırken, Bozköy beldesi,  Çardak Köyü, Divarlı Beldesi ve Azatlı Beldesinde de taşkın koruma projelerinin devam ettiğini söyledi.
EĞİTİME YATIRIMLAR
İlçede eğitim odaklı yapılan yatırımlara da değinen Gültekin, “Geleceğimizin umudu çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için, Çiftlik ilçemize 2002 yılından bu yana 16 milyon 941 bin 48 TL tutarında 204 derslik eğitim yatırımı yaptık. Yine 2 milyon 290 bin TL tutarında yeni öğretmen evimizi çiftlik ilçemize kazandırdık” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA