Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 08:30   Güncelleme : 29-03-2021 11:56

Niğde TURGED’ de bayrak değişim

Niğde TURGED’ de bayrak değişim

Türkiye Görme Engelliler Derneği (TURGED) Niğde Şubesi dernek üyelerinin katılımıyla Olağan Genel Kurul yaptı. Ülkemizde görme engellilerin temel hak ve çıkarlarının korunması, gelişimi ve engellilerin toplum hayatında etkin bir şekilde yer alabilmesi amacıyla örgütlenen dernek 2018 yılında faaliyetlerine başlamıştı. TURGED’in üç yıldır şube başkanlığını yürüten Mehmet Yılmaz Olağan Genel Kurul ile yerini Hatice Yalçıner'e devretti. Şube binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısına TURGED Genel Merkezi’nden genel sekreter Bilal Bayrı, genel merkez üyesi Aydın Meral ve Niğde şube üyeleri katıldı.
Her türlü toplumsal kazanımın temelinde dernekçilik var.
Olağan Genel Kurul’a İstanbul genel merkezden katılım sağlayan genel sekreter Bilal Bayrı, oylama öncesi yaptığı konuşmada her türlü hak kazanımının temelinde dernekçilik var dedi.
Sivil toplum kuruluşlarının toplum hayatındaki önemine vurgu yapan Bayrı, "2005 yılında çıkarılan 5378 sayılı engelliler yasasının meclisten geçmesinde Türkiye Görme Engelliler Derneği'nin çok büyük gayretleri ve katkıları oldu. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek engellilerin sorunlarının çözümünde daha hızlı yol kat edileceğine inanıyorum. Yeter ki, birlik olalım" dedi. Gizli oy açık tasnif usulü yapılan oylama sonucu, tek aday olan Hatice Yalçıner oy birliğiyle Niğde TURGED Şube başkanlığına seçildi.

Daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum
Eski başkan Mehmet Yılmaz konuşmasında; "Derneğimizin daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Değişimler güzeldir, birbirimize destek olursak başarıya ulaşırız. Hayırlı uğurlu olsun, başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.
Yeni Başkan: Dernekçilik emek ister
Şube başkanlığına seçilen Hatice Yalçıner yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti: "Genel kurul toplantımıza zahmet edip gelen tüm üye arkadaşlarıma, beni bu göreve layık gördükleri için minnettarım. bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı başkanımız Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Dernekçilik emek ister, özveri ister, fedakarlık ister. Bunlar olduğunda başarı kendiliğinden gelecektir. Yapılan genel kurul sonucunun hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
Dernek Yönetim listesi:
Başkan:
Hatice Yalçıner
Genel Sekreter:
Mehmet Yılmaz
Genel Sekreter Yardımcısı
Salih Eroğul
Mali Sekreter:
Nazım Karagöz
Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Sekreteri:
Serkan Türkyılmaz
İstihdam Rehabilitasyon Ve Mali İşler Sekreteri
Güven Çelik
Tanıtma Basın Yayın ve Hukuk Sekreteri:
Hüseyin Gökdemir
Örgütlenme Sağlık Ve Sosyal İşler Sekreteri:
Resul Çelik
Yönetim Kurulu yedek üyeler:
1: Mahmut Özkan
2: Barış Avsever
3: Muammer Kurul
 4: Ekrem Misket
5: Emine Gelişen
Denetleme Kurulu üyeleri:
1: Zeynep Özkan (Denetleme Kurulu Başkanı)
2: Mehmet İşbecer (Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı)
3: Tahsin Yılmaz
Denetleme Kurulu asil üye:
Tahsin Yılmaz
Denetleme Kurulu yedek üyeler:
1: İbrahim Ateş,
2: Müjgan Göçen,
3: Gülazem Yılmaz
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA