Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 13:15   Güncelleme : 26-03-2021 13:42

BU YOL DAHA KAÇ CAN ALACAK?

Vatandaş şu soruyu sordu: Sizin yakınlarınız olsaydı?

BU YOL DAHA KAÇ CAN ALACAK?

Son günlerde yaşanan trafik kazalarından sonra Niğde Bor yolunda üst geçit gerekli mi sorusunu tekrar akıllara getirirken vatandaşlar yetkilere seslendi: “Ya bu kazalarda yaralanan ya da hayatını kaybedenler sizin yakınlarınız olsaydı?”
Niğde’nin Özbelde mevkii Sabancı Bulvarı ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi güzergahı olan ve halk arasında Niğde-Bor yolu olarak da bilinen yolda geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi yine yaralamalı ve ölümlü kazalar eksik olmuyor. Önceki günlerde yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan 14 yaşındaki öğrencinin minibüsün çarpması sonucu hastanede hayatını kaybetmesi bu yol ile ilgili acil önlemler alınması gerektiğinin açık işareti olarak karşımıza çıkarken, ardı arkası kesilmeyen bu kazaların ne zaman son bulacağı da Niğde halkı tarafından merakla soruluyor.
IŞIKLANDIRMA, ÜSTGEÇİT, TRAFİK DENETİMİ
Başta bu bölgede ikamet eden vatandaşlar olmak üzere Niğde halkı bu yolda meydana gelen kazalardan bıkmış durumda. Vatandaşların “Bu güzergâh bizim ve çocuklarımız için korkulu rüya olmasın. Bu yoldaki trafik akışı şehrin diğer yerlerine göre çok daha yoğun, acil işimiz olduğunda, ya da herhangi bir şekilde yoldan karşıya geçmek istediğimizde korku dolu anlar yaşıyoruz acaba başımıza bir şey mi gelecek diye. Bu yol için üst geçit sayılarının artırılmasını istiyoruz” diyerek bu bölgeden hangi birimler ve hangi kurumlar sorumlu ise bir an evvel gereğinin yapılmasını ışıklandırmanın yetersiz olduğunu üst geçitlerin yapılması gerektiğini söylediler. 
VATANDAŞ YETKİLİERE SORUYOR: PEKİ SİZİN YAKININIZ OLSA!
Haberlerde her gün bu bölgede yaşanan kaza haberleri okurnurken, yüreklilerinin hopladığını belirten bölge sakinleri; “Acaba bizim ailemizden biri mi? Yakınımız mı? Acaba kim, öldü? Yaralı mı? Durumu ne oldu gibi onlarca soru soruyoruz kedimize. Kaza habersiz günümüz neredeyse yok gibi. Bakın görüyorsunuz, gencecik evlatlarımız hiç uğruna hayatlarından oluyor. Okul sezonunda bu bölge çok daha hareketli ve yoğun, insan ve araç trafiği neredeyse 5 kat daha artıyor. Yetkililere bir kez daha sesleniyoruz; peki bu sizin yakınınız ya da evladınız olsa bir saniye düşünmeden bu sorunu çözer miydiniz? Çözülmüyorsa gerekçeleri nelerdir, bunları bilmek vatandaş olarak bizim hakkımız” diyerek durumu özetlediler.
(Niğde Haber Gazetesi/ ÖZEL HABER)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA