Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2021 15:25

Şoförler Odası’ndan yetkililere çağrı

Şoförler Odası’ndan yetkililere çağrı

Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, Pandemi nedeniyle zor durumda olan şoför esnafına gereken desteğin verilmesi konusunda yetkililere seslenerek; ‘Pandemiden dolayı çalışamaz durumda bulunan şoför esnafının kullandığı kredilerin faizleri kaldırılsın, kredileri ötelensin. Değilse bizleri çok daha zor günler bekliyor olacak’ dedi ve toplu taşım araçlarındaki HES kodu uygulamasının önemine değindi.
KREDİ FAİZLERİ SİLİNMELİ VE TAKSİTLER ÖTELENMELİ
Nakliyeci, servis şoförleri, okul servisleri gibi alanda faaliyet gösteren şoför esnaflarının halen yüzde 90’nın çalışamadığını belirten Oda Başkanı Kızıltan, gazetecilere bir açıklama yaparak, yetkililerin bu sıkıntıları görmesini ve şoför esnafının kredilerin faizleri kaldırılması, kredi ötelemesi gibi çalışmaların esnafı rahatlatacağını ifade etti.
VATANDAŞA HES KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERMELİ
Toplu taşıma araçlarında Pandemi nedeniyle hayata geçirilen HES kodu uygulamasına vatandaşların gereken önemi vermesi gerektiğinin altını çizen Kızıltan, “Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, şoför esnafına uyarı yaparak, yine şoför esnafına gereken desteğin verilmeli. Toplu taşıma araçlarında Covid-19 kuralları çerçevesinde özellikle maske ve temizlik konusunda dikkatli olmaları da oldukça önem arz ediyor.
ESKİ GÜZEL GÜNLER İÇİN
Şehrimizde artan vakalar sebebiyle turuncu koddan kırmızı kategoriye doğru yükseliş görülmesinin oldukça endişe verisi olduğuna işaret eden Kızıltan “Şoför esnafı olarak üstümüze düşeni yapıyor, gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Daha dikkatli olarak el birliği ile eski normalimize dönmeyi en kısa zamanda ümit ediyoruz. Tam kapasite çalışmamız için kurallara uymamız şart” dedi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA