Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 11:51

Sivil Toplum Platformu’nda yeni dönem

Sivil Toplum Platformu’nda yeni dönem

Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun geçtiğimiz günlerde gerçekleşen toplantısında da dönem sözcüsü seçimi yapılırken Niğde Sivil Toplum Platformu dönem Sözcüsü olarak Sağlık-Sen Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan getirildi.
2016 yılında kurulan Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu 26 dernek ve vakfın bir araya gelmesi ile kurulan bir platform. Niğde’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları arasında işbirliği sağlamayı, yerelde Niğde, genelde Ülkemizi ve Dünya’yı ilgilendiren meselelerde kamuoyu oluşturmayı , problemlerin çözümüne yardımcı olmayı, Niğde İlinin ve güzel Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik ve her alanda gelişip kalkınmasına katkı sağlamayı, insanımızın milli ve manevi değerlere bağlı ahlaklı olarak yetişmesini huzur ve refah içerisinde yaşayan bir toplum inşa etmeyi amaç edinen platformun görevleri arasında şahsi çıkar ve menfaatlerin yerine Niğde’nin ve Ülkemizin menfaatleri gözetileceği vurgulanıyor.
Platformun danışma kurulunda; Hasan Orhan, Fatma Büyükakkaş, Murat Dündar, H. Emin Bozbuğa, Şaban Koç ve Mücahit Fatih Bolat’tan oluşan 6 kişilik ekip yer alıyor. Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Üyesi Olan Dernek ve Kuruluşların Listesinde ise toplam 26 dernek ve vakıf bulunurken bu STk’lar ise şöyle: Cevher Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü Derneği, Diyanet Sen, Eğitim Bir-Sen, Elmas Kalem Derneği, Ensar Vakfı Niğde Şubesi, Evrensel Hafızlar Derneği, Genç Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD Niğde Şubesi, Hüdavend Hatun Kadın Çocuk Ve Gençlik Derneği, Niğde Gönüllü, Eğitimciler Ve Gençlik Kulübü Derneği, Niğde İHH-İnsani Yardım Derneği, Niğde İmam Hatipliler Derneği-NİMDER, Sağlık-Sen Niğde Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı-TÜGVA, Yazsan-Bir Derneği, Niğde Eğitim Vakfı, Bem-Bir Sen, Büro Memur Sen, Vefa Der, Niğde Eğitim Kültür Gelişim Sosyal Yardım Derneği, Cihannüma Derneği, İnsani Haklar Derneği, Safa Vakfı, Cansuyu Yardım ve Dayanışma Derneği ve AGD Niğde Şubesi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA