Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2021 11:59

Gürer o davaları sordu!

Gürer o davaları sordu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2013’ten bu yana yargılama süreci devam eden TEDAŞ davalarının akıbetini sordu.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yazılı soru önergesinde “TEDAŞ Genel Müdürlüğüne bağlı dağıtım şirketlerinin özel sektöre devri aşamasında, Genel Müdürlük talimatlarına aykırı olarak kasa ve bankada tutulan paralara ilişkin olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığınca düzenlenen ve hazır değer hesaplarında kalan paraların faizleriyle birlikte tahsilini isteyen rapora binaen, açılan davalar hangi aşamadadır? Bu konuda sonuçlanan dava var mıdır? Yeşilırmak, Fırat, Çamlıbel ve Uludağ EDAŞ hazır değer hesaplarında kalan paralar ve faizlerinin tahsili için açılan davalar ve sorumlular hakkında yapılan suç duyuruları ile ilgili işlemler hangi aşamadadır?” sorularını yönelterek cevap isterken yanıtta peşinden geldi.
SÜREÇ DEVAM EDİYORMUŞ
Gürer’in önergesine yanıt veren Bakan Fatih Dönmez, Denetim Hizmetleri Başkanlığı tarafından 2013’te düzenlenen Soruşturma Raporuna istinaden Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Çamlıbel EDAŞ, Uludağ EDAŞ, Yeşilırmak EDAŞ ve Fırat EDAŞ'a ve bazı şirket çalışanlarına karşı alacak davaları açıldığını belirterek, yargılama süreçlerinin devam ettiğini açıkladı.
SADECE 1’İ SONUÇLANDI
Bakan Dönmez, raporda adı geçen şirket çalışanları hakkında açılan 4 adet ceza davasının birinde verilen hükmün kesinleştiğini, açılan diğer ceza davalarının ise devam ettiğini bildirdi.
(Haber Merkezi)


 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA