Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2021 09:23   Güncelleme : 20-03-2021 13:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gece yarısı atamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gece yarısı atamaları


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunan atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre büyükelçiliklerde bazı değişiklikler olurken, 99 kaymakamın da ataması yapıldı. Ataması yapılan kaymakamlıklar arasında Niğde’den de isimler yer aldı. Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararlarına göre; Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan 99 kaymakam adayının ataması yapıldı, bazı mülki idare amirlerinin de görev yerleri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; Niğde Valiliği Kaymakam Adayı Onur Alp Bıçakçı Çorum’un Oğuzlar İlçesi Kaymakamlığına, Iğdır Valiliği Kaymakam Adayı Mehmet Tığlı Niğde Çiftlik İlçe Kaymakamlığı’na, Afyonkarahisar Valiliği Kaymakam Adayı Doğukan Mızrak Altunhisar Kaymakamlığı’na atandı. Böylece Niğde Çiftlik ve Altunhisar’da mevcut yöneticiler yerlerinde kalarak görev yaptıkları ilçelere yeniden atandılar.
MEHMET TIĞLI KİMDİR?
13.08.1993 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elmalıda tamamladı. 2016 yılında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ‘Maliye’ Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı görevine Iğdır İlinde başladı. Sırası ile İzmir-Dikili ve Kars-Sarıkamış ilçelerinde Kaymakam Refikliği görevlerinde bulundu. Kaymakamlık vekaleti görevini Konya’nın Taşkent ilçesinde tamamladı. Yurtdışı dil eğitimi öncesi verilen hazırlık kursunun tamamlanması akabinde ‘Mülkiye Teftiş Stajını’ Kütahya ilinde gerçekleştirdi. Teftiş stajı sonrası dil eğitimi almak için İngiltere’nin Leicester şehrinde bulundu. İçişleri Bakanlığının çağrısı üzerine 29 Haziran 2020 tarihinde Kaymakamlık Kursuna katılarak başarılı derece ile tamamladı. Kaymakamlık Kursunun ardından yapılan kura çekimi sonrası Niğde’nin Çiftlik ilçesine asaleten atanmıştır. Son kararname ile mevcut görev yerlerine yeniden atanmış oldu.
DOĞUKAN MIZRAK KİMDİR?
Ordu'nun Altınordu nüfusuna kayıtlı olup, 1988 yılında doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Kırıkkale ve Balıkesir’de tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisadi ve Mali Analiz Anabilim dalında tamamladı.
Bir süre Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Afyonkarahisar Valiliği’nde İl Merkez Stajını, Finike Antalya’da Kaymakam Refikliği Stajını gerçekleştirdi. Kaymakam Vekilliği görevlerini sırasıyla Akkışla KAYSERİ, Akyaka KARS ve Çatalpınar ORDU’ da icra etti. Mülkiye Teftiş Kurulu Stajını Niğde ilinde tamamladı. Yurtdışı Stajı kapsamında İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde eğitim gördü.  Kaymakamlık Tez çalışmasını Düzenli ve Düzensiz Göç, İltica ve İnsan Ticareti alanında yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak ilçemizdeki görevine başlayan Kaymakam Mızrak İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır. Kaymakam Mızrak son kararname ile mevcut görevine devam ediyor.
DİĞER ATAMALAR
Ayrıca diğer illerde ve ilçelerdeki atamaların bazıları ise şöyle: Bitlis’in Ahlat ilçesi Kaymakamlığına Kemalpaşa Kaymakamı Fikret Dağ, Tunceli’nin Pülümür ilçesi Kaymakamlığına Fındıklı Kaymakamı Emrah Uzun, Ağrı’nın Hamur ilçesi Kaymakamlığına Çardak Kaymakamı Kerem Türker, Hakkari’nin Derecik ilçesi Kaymakamlığına Hekimhan Kaymakamı Ahmet Özdemir, Artvin Vali Yardımcılığına Domaniç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Bitlis’in Hizan ilçesi Kaymakamlığına Mudurnu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Malatya’nın Pütürge Kaymakamlığına Ermenek Kaymakamı Batuhan Taşkın, Karabük Vali Yardımcılığına Uğurludağ Kaymakamı Ertuğrul Aslan, Şanlıurfa Vali Yardımcılığına Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak, Bayburt Vali Yardımcılığına İnönü Kaymakamı Burak Çimşir, Gaziantep Vali Yardımcılığına Ulus Kaymakamı Anıl Alkal, Bitlis Valiliği Hukuk Müşavirliğine Ahlat Kaymakamı Erkan İsa Erat, Muğla Valiliği Hukuk Müşavirliğine Borçka Kaymakamı Ahmet Güneri, Trabzon Valiliği Hukuk Müşavirliğine Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Hakkari Valiliği Hukuk Müşavirliğine Derecik Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Tunceli Valiliği Hukuk Müşavirliğine Pülümür Kaymakamı Cuma Kılınç, Ağrı Valiliği Hukuk Müşavirliğine Hamur Kaymakamı Yakup Ömeroğlu, Malatya Valiliği Hukuk Müşavirliğine Pütürge Kaymakamı Barbaros Akbulak, Bitlis Valiliği Hukuk Müşavirliğine Hizan Kaymakamı Mustafa Köleoğlu.
BÜYÜK ELÇİLER
Türkiye’nin Singapur Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat Lütem ve Moğolistan Büyükelçisi Muhittin Ahmet Yazal merkeze alındı. Singapur Büyükelçiliğine NATO ve Avrupa-Atlantik Güvenlik ve Savunma İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Burçin Gönenli, Moğolistan Büyükelçiliğine ise Enerji ve Çok Taraflı Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı Zafer Ateş atandı. Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Hidayet Bayraktar’ın atanmasına karar verildi. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı bünyesinde açık bulunan Personel Genel Müdür Yardımcılığına Uygar Mustafa Sertel, Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına da Ahmet Akıntı getirildi.
(Resmî Gazete)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA