Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 16:08

Demir: Gurur ve hüzün bir arada

Demir: Gurur ve hüzün bir arada

Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir, Çanakkale zaferinin 106.yıl dönümü vesilesi ile günün anlam ve önemini belirttiği bir bülten yayınladı.
İfadelerinde 18 Mart Tarihinin “Gurur ve hüzün günü” olduğuna değinen Dernek Başkanı Demir; “Ülkemizin neresinde olursa olsun bizim manevi değerlerimizde gözü olan her kim olursa olsun bizim düşmanımızdır. Uğrunda binlerce can verilen kan verilen toprağımız bütün bayrağımız daima göklerde ezanımız minarelerde daima gür sesle okunacaktır. Bu değerler uğruna Çanakkale’de destan yazan isimsiz kahramanlarımıza söz verdik ve sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” dedi.
Demir, basın bülteninde ayrıca şu ifadelere de yer verdi: “Çanakkale zaferinin 106.yıl dönümü ile ülkemizin her bölgesinde kahramanca mücadele eden ve bu mücadele sonucunda Şehitlik Nuruna eren tüm şehitlerimizin ve Çanakkale Savaşında gösterdikleri kahramanlıkla destan yazan ve ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü dedelerimizi, Nine Hatunlarımızı, Kınalı kuzularımızı ve nice isimsiz kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi 106.yılında rahmet ve dua ile anıyoruz. Bizlere emanet ettikleri cennet vatanımız için bugünde aynı şevkle aynı gururla manevi değerlerimizi korumaya ve kollamaya devam ediyoruz.  "Çanakkale Geçilemez!" ilkesi hafızalardan silinmemek üzere yazdırılmıştır”. Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale. Şairin ifadesiyle, Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır Çanakkale… Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şehadete atıldığı bir yerdir Çanakkalle. Çanakkale öyle bir mücadeledir ’ki asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır. Çanakkale Savaşında Türklüğün Türk Milletinin ne demek olduğunu tüm dünyaya anlatan, yaşadığımız toprağımızda gözü olan içerideki ve dışarıdaki hainlere çanak tutan alçakların amacı ne olursa olsun ister bölmek ister parçalamak bu hainler çok şey ister ama bizde zerre kadar ne verilecek toprak nede bayrağımızın yerini alacak bir bez parçasına asla izin vermeyeceğiz. Canımızı veririz kanımızı akıtırız lakin milli değerlerimizden asla vazgeçmeyiz. Birileri kandile birileri Pensilvanya’ya sırtını dayanış kim nereye dayarsa dayasın kim nereden ne talimat alırsa alsın bizim birlik ve beraberliğimizi asla bölemeyeceksiniz. Devletimizin ve Bedrin aslanları olan Kahraman Güvenlik Güçlerimizin gücünü defalarca gördünüz görmeye ’de devam edeceksiniz.  Kahraman şehitlerimizin çok kıymetli emanetleri olan değerli ailelerimizin hepsine saygılarımı sunuyor, hayırlı ömürler diliyorum. Bu vesileyle başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tarihten bugüne vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, Gazilerimize ve görevi başında olan tüm güvenlik güçlerimize aileleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu ömürler diliyorum.” dedi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA