Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 15:43

Patates üreticileri kapı kapı çözüm arıyor!

Patates üreticileri kapı kapı çözüm arıyor!

Bilindiği gibi Türkiye’nin en büyük patates üreticisi olan Niğde’de bu yıl depolarda resmi kayıtlara göre 450-500 bin ton patates depolarda çürümeyle karşı karşıya. Niğdeli üreticiler seslerini duyurmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya devam ederken,  daha önce diğer siyasi parti temsilcilerine dertlerini anlatmışlar ve Türkiye gündemine oturmuşlardı. Aradan geçen zamana rağmen hala net bir çözüm bulunmadığını belirten atates üreticileri bu kez de Yeniden Refah Partisi’nin kapısını çalarak ellerinde fileler içinde bulunan patatesi  işaret ederek “Perişan haldeyiz” dediler.
Yeniden Refah Partisi Niğde İl Teşkilatının üyeleri ile birlikte Genel Merkez ziyareti yapan üreticiler, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüşerek sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirdiler. Üreticiler yanlarında götürdükleri Patatesleri ise görüşmenin yapıldığı salonda masanın üzerine dizerek durumun ciddiyetinden bahsettiler.
Niğdeli üreticileri ağırlayan Fatih Erbakan ise; konunun takipçisi olduklarını bunun acil bir şekilde çözülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını Niğde ve diğer illerdeki patates üreticisinin sorunlarının ve sıkıntılarının oldukça büyük olduğunu belirtti.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA