Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 12:51   Güncelleme : 13-03-2021 12:57

Gültekin: Ülke olarak sağlıkta markayız

Gültekin: Ülke olarak sağlıkta markayız

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, AK Parti Niğde Milletvekili Ecz. Selim Gültekin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, bu süreçte sağlık sektörünün ne kadarda önemli olduğuna işaret etti.
Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eş değer sayan anlayışın sahipleri olan “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” düsturuyla gece gündüz demeden insanımıza hizmet eden sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eden Milletvekili Gültekin; “Sağlık çalışanlarımızın çalışmalarında kolaylıklar diliyorum “dedi.
Koronavirüs pandemisin Türkiye'de görülmesinden bu yana yaklaşık 1 yıl geçtiğini ifade eden Milletvekili Gültekin; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlık alanında yaptığımız reformlar, sağlık altyapımızın gücü ve sağlık ordumuzun fedakârlığı ile sağlık alanında büyük bir başarı kaydettik. Süper güç denilen ülkeler sağlık çalışanlarına tıbbi malzeme bulamazken, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2020 yılında 8’i şehir hastanesi olmak üzere 25 hastane ile 11 ek hastane binasını milletimizin hizmetine sunduk. Yine bu dönemde kendi imkânlarımız ile yerli solunum cihazımızı üreterek, 20 ülkeye de ihracatını sağladık. Vatandaşlarımızın aşılama çalışması devam etmekte. Çok kısa sürede 10 milyonun üzerinde aşı uygulaması gerçekleştirdik. Sistemli bir şekilde dünyada hiçbir ülkenin yapamadığını yapıp sırası gelen tüm vatandaşlarımıza sistemli bir şekilde aşılarını yaptık. Bu başarının 2 temel ayağı var. Birincisi AK Partimiz tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta dönüşüm programı sonrası oluşturulan sistem ve tesisler. İkincisi ise bu sistemin temel öğeleri olan sağlık çalışanlarımız ve onların fedakârlığı ile hastalarımıza olan bakış açıları. Bu öğe bir araya gelince sonuç başarı oluyor” dedi.
TÜRKİYE SAĞLIKTA BİR MARKA
Türkiye artık sağlıkta bir markadır diyen Milletvekili Gültekin; “Hizmete sunulan hastaneler ile hem hastalarımızın tedavilerinin daha sağlıklı, güvenli ve son teknolojiye uygun bir şekilde olmasını amaçlarken aynı zamanda sağlık çalışanlarımızın da daha sağlıklı ve güvenli aynı zamanda da ihtiyaçları karşılayabilecek sağlık tesisleri olmasını amaçladık. Bu kapsamda da hastanelerimizi inşa ettik, etmeye de hız kesmeden devam ediyoruz. Niğde’mizde de yapılan yatırımlar ortada. Daha da geliştirmek için devam eden yatırımlarımız var. İnşallah en kısa sürede bitirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Yine proje aşamasında olan sağlık yatırımlarımız var, onlarında takipçisiyiz en kısa sürede inşaat çalışmalarını başlatacağız. Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah'tan rahmet diliyorum. Sağlıklı bir gelecek için çalışan, milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor, Tıp Bayramlarını kutluyorum, iyi ki varsınız” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA