Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 12:57

HGS ve OGS ihlalleri cebinize gelecek

HGS ve OGS ihlalleri cebinize gelecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) üzerine bir çalışma başlattı ve hayata geçirildiğini, yap-işlet-devret modelli yapılan Niğde-Ankara Otoyolu’nda bu tür geçiş ihlallerinin de sıklıkla gerçekleştiğini duyurdu.
e-Devlet'te hayata geçirdiği uygulama ile vatandaşlar artık HGS ve OGS borç ve bilgilerini görebilecek. Bakanlık, mail ve SMS ile de bilgilendirilecek olan vatandaşın tüm bu hizmetlerden faydalanabilmesi için e-Devlet bilgilerinin güncel olması gerektiğini bildirdi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, zaman zaman vatandaşların Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) bakiyesi yeterli olmadığı anlarda yaptıkları ihlalli geçişlerle ilgili araç sahiplerini korumak amaçlı bir bilgilendirme hizmeti başlatıldığını açıkladı. İhlalli geçiş yapan vatandaşların daha önce cezalarla ilgili sorun yaşadıklarını belirten Bakanlık, bu hizmetten önce ceza aldıklarının farkında olmayan vatandaşların e-Devlet'te hayata geçirilen yeni uygulama ile “Araçlarım” bölümüne girerek HGS ve OGS borç ve bilgilendirme hizmeti alabileceklerini kaydetti. Bakanlık, aynı zamanda bu uygulama ile 15 günlük yasal süreç sonunda ödenmeyen geçiş ücretlerine katlanarak uygulanacak olan idari para cezalarının önüne de geçilmiş olacağını duyurdu.
E-DEVLET BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Köprüsü, İzmir Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu, Avrasya Tüneli gibi yap-işlet-devret modellerinde ihlalli geçişlerin sık yaşandığını belirterek, geçiş sonrasında e-Devlet bilgileri güncel olan vatandaşlara 15 gün içerisinde iki kez mail yoluyla ve SMS ile bilgi verileceğini vurguladı.
(İHA)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA