Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 15:54   Güncelleme : 09-03-2021 15:56

DEVA Partisi İl Başkanı çalışmalara başladı

DEVA Partisi İl Başkanı çalışmalara başladı

DEVA Partisi Niğde Kurucu İl Başkanı Avukat Hatice Fidan, basın mensupları ile parti binasında bir araya gelirken partisi ve yeni kurulacak olan yönetimi hakkında bilgiler paylaştı.
“Nasıl DEVA Partisi” sorusuna da açıklık getiren İl Başkanı Avukat Hatice Fidan, il yönetimini daha oluşturmadıklarını yönetimle ilgili görüştüğü kişilerin öncelikle liyakate sahip olması, mesleğinde iyi, çevresinde iyi insanlarla yol yürümek istediğini belirtti.
Basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Başkanı Avukat Hatice Fidan; “Vatana millete hizmet için bu mesleğe girdim ve hukuk okudum. Birçok başvurularım da olduğu gibi özel sektörde de önüme engellerin çıktığını gördüm. Bu süreçler beni törpüleyen ve bir noktadan sonra hayal kırıklığına uğratan süreçlerden sonra DEVA Partisinin parti binasını gördüm. DEVA Partisini yeni olmasına rağmen insanlar merak ediyorlardı” dedi ve DEVA Partisi ile ilk tanıştığı süreci anlattı.
İL BAŞKANI: SİYASETE GİRMEDEN BAZI ŞEYLERİ DEĞİŞTİREMİYORSUNUZ
Fidan “Parti binasına girdim. Kurucu birisiyle görüşmek istediğimi belirttim ve kendileri beni çok güzel karşıladı. Temas kurduk, CV’mi değerlendirdiler ve birlikte hemhal olduk dertleştik. Ülke için ne yapılabilirim konuştuk. Ve sonrasında sağ olsunlar layık gördüler il başkanlığı teklifinde bulundular” diyerek başlayan sözlerine şöyle devam etti: “Bir şeyler yapmak isteyen bir insan olarak, Türkiye’deki her şeyin bir siyasi çözümlemeden geçtiğini gördüm. Siyasete girmeden Türkiye’deki hiçbir şeyi değiştiremiyorsunuz.
FİDAN: YÖNETİMDE AKRABA VE ARKADAŞIM YOK
Yönetimimizi daha oluşturmadık. Bu süreçte insanların beni tanımasını da istiyorum. Yönetimde de belli bir kriterim olmadığını sadece mesleğinde iyi, çevresinde iyi insanlarla birlikte yol almak istiyorum. Parti gerçekten riyakata önem veriyor. Bunu da ön planda tutmak istiyorum. Yönetimle ilgili görüştüğüm arkadaşlar kurucu şunu tanıyorum, kurucu bunu tanıyorum diyerek geliyorlar. Ben onlara diyorum ki parti tüzüğünü okumadınız galiba ya da Ali Babacan beyin konuşmalarını dinlemiyorsunuz diyorum. Kurucu kişiyi arasam bile kendisi benim için değil sen nasıl istiyorsan öyle seç diyeceklerdir. Burada gerçekten tadındık aracı gibi durum yok. Buraya köylüm, arkadaşlarım, birlikte iş yaptığım insanlarla doldurmak gibi bir niyetim yok, çünkü herkesin burada olmasını istiyorum. Niğde’nin sosyolojik yapısın uygun her kesim insanla birlikte olmak gayretindeyim. Yönetimde illa iş sahibi değil işsiz kişiler olmasını istiyorum. Toplumu karşılayan bir yönetimle toplumun içerisine çıkmak istiyorum” dedi.
FİDAN: GENÇLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Gençleri de parti yönetiminde görmek istediğinin altını çizen İl Başkanı Fidan; “Toplumumuzda genel olarak bir çekingenlik var. Gelin bu durumu birlikte kıralım. Toplumdaki herkesin bir şeyler ifade edebileceğini kendini anlatabileceğini gösterelim, ses olalım, sıkıntımız var ise sesimizi yükseltelim. Dün Dünya Kadınlar günüydü ve Niğde’de 1 yıl içerisinde 2 kadın cinayeti var. Mağduriyeti olan insanın sesinin daha gür çıkması gerekir. Birlikte olup gençlerimize de umut olmak istiyorum. Bende umudu törpülenmiş ve yıkılmış bir gencim. Bu umudu tekrara yeşerteceğim yerde olduğumu düşünüyorum. Kendilerini ifade etsinler ve geliştirsinler istiyorum” diye konuştu.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA