Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 15:50   Güncelleme : 09-03-2021 15:53

DEVA Partisi Başkanı'ndan kadınlara jest

DEVA Partisi Başkanı'ndan kadınlara jest

DEVA Partisi Niğde Kurucu İl Başkanı Avukat Hatice Fidan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Niğde’nin muhtelif bölgelerinde kadınlar ile bir araya geldi, her birine günün anısına karanfil verdi.
Günün anlam ve önemi hakkında değerlendirme ve açıklamalarda bulunan İl Başkanı Fidan; “Deva Partisi olarak çalışan, emek veren, üreten, evine ve ailesine kendisinden ödün vererek hayat olan kadınlarımızla 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü andık. Sosyal hayat ve iş hayatında birey olarak eşit hak ve imkanlara sahip olmanın öneminden bahsettik. Hayatın içinde karşılaştıkları engeller karşısındaki çözüm arayışlarını konuştuk. Kadın hakları söylemi her ne kadar feminist ve ayrımcı bir söylem olarak toplumda bir kesim tarafından değerlendirilse de, mahiyetinde eşit insan haklarına sahip olma ve toplumsal öğretiler karşısında engellerinin kaldırılması, imkanlarının iyileştirilmesinden ibarettir. Sayın Ali Babacan’ın da söylediği gibi: "Ekonomik dar boğazdan ve politik sıkışmışlıktan kadınların aklı ve emeği ile kurtulabiliriz.”

Partimiz ise kadın kolları birimi oluşturmayıp kadınları sadece hemcinsleriyle faaliyet gösterebilecekleri bir alana hapsetmeyerek, parti bünyesindeki çalışmaların her kademesinde kadınlara rol sağlamaktadır. Toplumdaki her türlü değişim ve dönüşüm dünya nüfusunun yarısını kadınlar, diğer yarısını ise kadınların yetiştirdiği erkekler oluştururken, kadınların aktif ve etkin olarak toplumun, sosyal ve siyasi hayatın her kademesinde yer alması ile mümkündür. Türkiye aydınlık geleceğine ancak kimlik tartışmalarını bir kenara bırakıp kadın ve erkeğin yan yana yürümesi ile kavuşacaktır” dedi.
(Haber Merkezi)

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA