Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 08-03-2021 15:24

Niğdeli sporcular sponsor arıyor!

Niğdeli sporcular sponsor arıyor!

50 ülkeden yaklaşık bin 500 sporcu katılacağı 10-16 Mart2021 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Türkiye 8. Uluslararası Taekwondo Open Şampiyonası’na katılacak olan ve Niğde’de bulunan Kulüp, maddi imkansızlıklardan dolayı şampiyonaya katılım için sponsor arayışına girdi.
Niğde’de faaliyet gösteren Dünya Spor Kulübü yapılacak olan şampiyonaya hazırlıklarını sürdürürken, şampiyonaya 8 sporcu ile katılmayı hedefliyor. Ancak Kulüp Niğde’yi ve ülkemizi temsil edebilmek için kendilerine sponsor arıyorlar.
Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Dünya Spor Kulübü Antrenörü Orhan İnan; “Niğde’mizi ve Ülkemizi temsil edebilmek ve olimpiyatlara girebilmek için sporcuların belli bir puan toplaması gerekiyor bu şampiyona da sporcuların puan toplayacağı bir turnuvadır. İstanbul’da 10-16 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak olan bu müsabakanın önemi (G1) Olimpiyatlara puan toplama turnuvasıdır. Bu turnuvaya uzun süredir sporcularımız düzenli ve güzel bir şekilde hazırlandılar. Pandemi sürecinde olmamıza rağmen tüm tedbirleri alarak günde çift idman yaparak gerek sporcularımın gerek ailelerinin destekleri ile çok ciddi bir şekilde hazırlandık hedefimiz bu turnuvada şampiyon olmak. Turnuvanın uluslararası olması, hem de olimpiyatlara puan toplaması nedeniyle bu turnuvanın maliyeti yüksektir, bu nedenle sporcularımıza resmi ve özel kurum ve kuruluşlardan sponsorluk bekliyoruz. Destek olunsun, sporcularımız Niğde’mizi ülkemizde ve dünyada temsil etsinler” dedi.
Niğde’de 200 sporcu ile faaliyet gösteren, 20 Türkiye Şampiyonu, 12 Avrupa 2. si sporcusu bulunan ve birçok başarıya imza atan Dünya Spor Kulübünden Türkiye Açık Taekwondo Şampiyonası’na katılması planlanan sporcuların grupları ve isimleri ise şöyle:
Yıldızlarda; Ahmet çapacı 33 kg, Mehmet Efe Avşar 41 kg, Mahmut inan 49 kg, Resul Yavuz 57 kg, Rüveyda sultan oral 59 kg, gençlerde ise; Muhammet Talha Dibek 59kg, Salih Yel 63kg, Abdülkadir inan 63kg.olarak belirlendi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA