Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 11:31

Altunhisar Kadın Kolları'ndan 'Dünya Kadınlar Günü' mesajı

Altunhisar Kadın Kolları'ndan 'Dünya Kadınlar Günü' mesajı

Altunhisar AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özden Acer 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Acer mesajında; AK Parti Kadın Kolları 5.5 milyon üyeye ulaşan dünyanın en büyük kadın örgütlenmesi olarak, kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması ve siyasetten istihdama, eğitimden hukuka hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için 19 yıldır mücadele etmektedir. Partimizin haklı mücadelesi sayesinde dili, dini, ırkı, giyimi kuşamı, yaşı ne olursa olsun ülkemiz kadınlarının tamamı için önemli demokratik kazanımlar elde etmiştir. Bu kazanımları her yıl olduğu gibi bu yılda kıymetli kadınlarımızla paylaşmanın gururunu yaşıyoruz dedi. 
Bu önemli kazanımların farkındalığı ile Altunhisar İlçe Kadın Kolları olarak; ilçemizde kadınlarımızın içerisinde bulunduğu her platformda kadınlarımızı bir adım daha ileriye götürecek her faaliyette sonsuz destek verdik.Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, ziyaretler,sosyal ve kültürel faaliyetler ile kadınlarımıza toplumda önemli bir yere sahip olduklarını hissettirmeye çalıştık. Bundan sonra da her durumda ve şartta kıymetli kadınlarımıza destek vermeye devam edeceğiz..
Dünyayı etkisi altına alan Covit-19 Pandemisi ile mücadelenin en önemli aracı olan sosyal izolasyon, kadınlarımızın yükünü arttırdı. Evimiz, her şeyi bir arada yaptığımız tek mekan haline geldi. Evlerimiz birer yuva olmaya devam ederken, çocuklar için birer okul, anne ve babalar için iş yeri oldu. Çocuklarımıza rehberlik ettiğimiz süre arttı. Her mücadelede en ön saflarda yer aldığımız gibi salgınla mücadelede de ön safları tuttuk ve her şerde bir hayır olduğuna inandık. Ailemizin birliği ve sürekliliğini, yaşadığımız yeni dönemde ve sonrasında da sağlamak adına her zamankinden daha çok gayret ettik. Salgın nedeniyle kendimiz de kaygılıyken yakın ve uzak tüm ailemize güven telkin ettik.
Son olarak ‘pandemi döneminde eşitsizliklerin dramatik şekilde arttığını ve özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddet konusunda maalesef olumsuz gelişmelerin daha sıklıkla ve sert şekilde yaşandığını gördük.  Buna hep birlikte dur demek zorundayız. Bunun için ortaklaşa hareket etmeliyiz. Psikolojik ve sosyal koşulların daha da zorlaştığı bir süreçte; hepimiz aynı hassasiyetle birbirimizin yanında olmalıyız ve kadınlarımızın siyasetten sanata,ticaretten kültürel alana yani her alanda daha değerli olduğu bir toplum inşa etmeliyiz.’ Bu temenniler ile başta cefakar şehit annelerimiz olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum dedi.
(Haber Merkezi)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA