Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 16:45

Gökmen: Dünya ancak kadınlarla güzelleşir

Gökmen: Dünya ancak kadınlarla güzelleşir

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Döndü Gökmen, 8 Mart Dünya Kadınalar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak; “Gelinen süreçte kendi özel günümüzde bile ya en yakınımızın acısına ya da kendi dertlerimize göz yaşı döküyoruz. Hayatın varoluş sebebi olan kadınların ötelenmesi ve katledilmesi kabul edilemez” dedi.
Kadın haklarının oldukça az uygulandığı olanında sürekli baltaladığı bu zamanda böylesine özel bir günü anmak yerine toprağın altına gömülen, dışlanan, şiddete ve ötelemeye maruz bırakılan kadınlarımızı anıyor olmanın oldukça acı bir tablo olduğuna değinen İYİ Partili Gökmen; “Çok uzakta değil, geçtiğimiz süreçte Niğde’de çok defa kadın cinayeti işlendi. Uygulanan şiddetin ve çıkarılan zorlukların sayısı ise aldı başını gitti. Artık bunun değişmesi tüm kadınlarımız için önemlidir. Biz İYİ parti ailesi olarak “Eşitlik İYİ’dir, İYİ’ler Eşittir” projesi kapsamında bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biliyorsunuz ki bizim genel başkanımızda bir kadındır. Kadınların altından kalkamayacağı hiçbir iş yoktur. Bizler önce kadınlarımıza uygulanan dili değiştireceğiz. Çünkü eşitlik dilde başlar, dil değişirse dünya değişir” dedi.
Her gün onlarca kadının yaşadığı mağduriyete şahit olduklarına değinen Gökmen; “Bunu değiştirmekte, düzeltmekte mümkündür” diyerek açıklamasının devamında şunları söyledi: “Cumhuriyet Devrimi’yle Türk kadını, özgür bir kimlik kazandı. Bugün gelinen noktada Cumhuriyetin güzelliğini kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzelliklerin kolay elde edilmediğini gelecek kuşaklara çok iyi anlatmalı, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmada örnek olmalıyız. Bu mirasın temelinde kadının adı, kadının canı, kadının imzası vardır. Bunca fedakarlığın temelinde olan kadının eşitlik ilkesinde de yer almasını istiyoruz ve çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.” “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.” Sözleri her şeyi ifade etmektedir. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, kadınlarımız kadın olmanın değerine sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA