Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-03-2021 17:01   Güncelleme : 06-03-2021 10:39

Çiftçiye gübre desteği

Çiftçiye gübre desteği

Niğde Ziraat Odası Başkanlığı çiftçiye verilen gübre desteğinin yüzde yüz artırıldığını  ve konunun Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlandığını paylaştı.
Niğde Ziraat Odası Başkanlığı yayınlanan karar ile ilgili olarak “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu gübre desteği Resmi Gazetede yayınlandı. Dünya ve ülke piyasalarında artan gübre fiyatları üzerine gübre desteği %100 artırıldı. En önemlisi ise artışlar 2020 üretim sezonunu da kapsıyor. Ödemelerde Şubat sonu Mart ortasında gerçekleşecek. Buğday, arpa, yulaf ve çavdarda dekar başına 8 lira olan gübre desteği 16 liraya çıkarıldı. Organik ve organomineral gübre desteği de dekar başına 10 liradan 20 liraya çıkarıldı. Hayırlı olsun” paylaşımında bulundu.  3589 nolu kararda ayrıca ürüne göre dekar başına verilecek mazot desteği de yer aldı. Buğday, arpa, çavdar ve yulaf gibi ürünlere dekar başı 19 TL, Çeltik ve pamuğa 62 TL, Nohut, kuru fasulye ve mercimeğe 22 lira, Patatese 27 lira mazot desteği verilecek.
PATATESE TPLAM DESTEK 35 LİRA
Son zamanların en çok konuşulan ürünü olan ve ağzına kadar dolu depolarda alıcı bekleyen patatese ise gübre ve mazot desteği toplamı dekarda 35 lira olacak.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA