Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 12:35

Niğde’de hafta sonu yasakları değişti

Niğde’de hafta sonu yasakları değişti

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Covid-19 raporunda Niğde Yüksek riskli iller arasında yer alırken, risk durumuna göre hem bakanlık düzeyinde, hem de Niğde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni düzenleme ve yasaklar uygulanmaya konulurken hafta sonu kısıtlamalarında da, yaş izinlerinde de yeni düzenlemeler geldi. Buna göre Niğde’de bugüne kadar Cumartesi ve Pazar günleri gün içinde zorunlu ihtiyaçlar hariç Cuma akşamından Pazartesi sabahına kadar geçerli olan tedbir ve yasaklar  devam ediyordu.
YENİ UYGULAMADA CUMARTESİ TAM GÜN SERBEST, PAZAR TAM GÜN YASAK
2 Mart 2021 tarihinden itibaren Niğde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kentimiz için bir dizi tedbir, serbestlik ve yasak duyurusu yaptı.  Buna göre; Yüksek risk grubunda yer alan ilimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında Cumartesi günkü yasaklar kaldırılırken, Cumartesi gece saat 21.00’den itibaren Pazar günü tam gün olacak şekilde Pazartesi sabah 05.00’a kadar istisnasız yasak uygulanacak.  Hafta içi ise bu kısıtlamalar 21.00-05.00 saatleri arasında tüm il genelinde geçerli olacak.
YAŞ KISITLAMASINA 1 SAAT  EKLENDİ
20 yaş altı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilirken, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00­14.00 saatleri arasında, (Cumartesi dahil) 20 yaş altı çocuklar ve gençler ise 14.00­18.00 saatleri arasında (Cumartesi dahil) sokağa çıkabilecekler.
(Niğde Haber Gazetesi)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA