Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 11:36   Güncelleme : 05-03-2021 16:52

Metal koltuklar terminale yakışmıyor

Metal koltuklar terminale yakışmıyor

Vatandaşlar Niğde Şehirlerarası ‘Otobüs Terminalinde’ bulunan metal şikayetçi.
Bölgenin en önemli yol güzergâhında bulunan Niğde Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan tamamı metal olan koltukların özellikle ilimizin sert ve uzun geçen kış aylarında oldukça soğuk olması nedeniyle oldukça dertliler.
Yaklaşık 12 yıldır yolu ve güzergahı Niğde’ye düşen veya geçen yüz binlerce vatandaşımıza hizmet veren şehir terminalinin geçtiğimiz yıl sorunlu olan çatı tadilatı gerçekleşmişti. Vatandaş şimdi ise tamamen metalden olan ve Niğde’ye yakışmayan bu metal koltukların daha kullanışlı ve sıcak tutabilecek koltuklar ile değiştirilmesini istiyor.  Çünkü yolcusunu bekleyen, yolcusunu uğurlayan veya yolculuk edecek olan vatandaşların dinlenmek için kullandıkları bu koltuklar hem çok sert ve metal, hem de aşırı soğuk olmasından dolayı işlevsiz olarak yerinde duruyor. Bir çok vatandaşın oturmak için altına çantasını ya da kıyafet gibi eşyalarını koyarak kullandığı bu demode koltukların değiştirilmesi şehrimize artı bir değer de katacaktır.
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlardan ise şu yanıtları aldık: ‘Zaten koltukta oturunca rahat edemiyoruz. Böyle koltukların artık kullanılıyor olması bile çağdışı. Özellikle gece il dışından gelip terminalde sabahı beklemek zorunda kalan insanlar çok zorluk yaşıyorlar. Yolcumuzu ya da otobüs saatimizi beklerken ya kısa süreli oturuyor ya da rahatsızlığından dolayı ayakta dolaşıyoruz. Zaman zaman bavullarımızı ve eşyalarımızı kullanmak zorunda kalıyoruz.  Yetkililer koltuklar için gereğini yapmalı. Vatandaş olarak bazen kalkış saatine uzun zaman olsa da otobüslerin içinde beklediğimiz bile oluyor. Şimdi halka açık park ve bahçelerde bile bu metaller kullanılmıyor. Niğde’ye yakışan ne ise o yapılmalı bu değil’ dedi.
İbrahim UGUN/Muhabir/Özel Haber)

 

 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA