Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 23:24

NGC’den emniyete tepki

NGC’den emniyete tepki

Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nden (NGC) emniyete tepki geldi. Cemiyet Başkanı Alpaslan Düzgün, kasten adam öldürme zanlısının mahkeme aşamasında onlarca gazetecinin haber ve görüntü almak için gittiği Niğde Adliye Sarayında görevli memurların zanlının adliyeye girişini arka kapıdan yaparak basının haber alma özgürlüğünün engellediğini söyledi.
Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün açıklamasının devamında; önceki gün Niğde’de meydana gelen üzücü olayda bir kadının cinayete kurban gittiğini belirterek Niğde’de görev yapan ulusal ajans muhabirlerimiz ve yerel gazete muhabirlerimiz topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmek için, olayın yaşandığı saatten itibaren olayın takipçisi olmuşlardır.
Gazeteci arkadaşlarımız görevlerini yerine getirmek adına haberin takipçisi olmuş, zanlının Niğde Adliyesinde mahkemeye çıkarılacağı bilgisinin ardından adliye önünü onlarca gazeteci arkadaşımız haber yapmak amacıyla gitmişlerdir.
Fakat gazeteci arkadaşlarımız soğukta 2 saat kadar beklemelerine rağmen cinayet zanlısı Emniyet görevlilerince adliyenin arka girişinden alınarak, basının görüntü alması engellenmiştir dedi. Başkan Düzgün durumun kabul edilemez olduğunu belirterek, “Türkiye’nin her yerinde bu tür olaylar haber değeri taşır, ulusal gazetelerde ve ulusal televizyonlarda buna benzer haberlerin görüntü ve videoları dakikalarca yayınlanmaktadır. Gazetecilerimizin görüntü alması engellenerek ne amaçlanmaktadır? Niğde basını olarak bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Lütfen basına saygı gösterelim ve bırakalım basın kendi işini yapsın. Bu tür davranışların kimseye yararı olmaz” dedi. NGC Başkanı Düzgün son olarak konu hakkında yetkililerden açıklama beklediklerini söyledi.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA