Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2021 17:05

Gültekin: İyi ki varsın Yeşilay

Gültekin: İyi ki varsın Yeşilay

Yeşilay Niğde Şubesi Kurucu Başkanı ve AK Parti Niğde Milletvekili Ecz. Selim Gültekin 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla açıklama yaparak, madde bağımlılığının giderek hayatımızda daha çok yer edinip, insanlara acı olaylar yaşattığını belirterek, bu konunun üzerinde özenle durulması ve çalışılması gereken bir mesele haline geldiğini söyledi.
Yeşilay’ın 101 yıldır bağımlılıkla mücadele verdiğinin altını çizen Milletvekili Selim Gültekin: “Birinci Dünya Savaşı sonrasında işgal güçlerinin toplumda alkol ve uyuşturucu maddeleri yaygınlaştırmasını ve işgale karşı mücadele ruhunun yıkılmasını önlemek amacıyla kurulan Yeşilay dünya da bir marka haline gelmiştir. Türkiye'de 120 şubesi ve dünya genelindeki 81 ülkedeki faaliyeti ile uluslararası alanda bağımlılıklarla mücadelenin öncülüğünü üstlenmektedir” dedi.
Açıklamasına devam eden Gültekin, madde bağımlılığının giderek hayatımızda daha çok yer edinip, insanlara acı olaylar yaşattığını belirterek, bu konunun üzerinde özenle durulması ve çalışılması gereken bir mesele haline geldiğini, bağımlılığın çok önemli ve can yakan bir konu olduğunu söyleyen Gültekin ayrıca, sağlığın tanımı ruhen, bedenen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlanır. İşte bu tanımı tamamen yok edebilen veya bozabilen tek sorun madde bağımlılığıdır. Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açtığını söyledi.
NİĞDE YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILIYOR
Gültekin; “Yeşilay'ımızın ülkemizi bağımlılıkla mücadelede örnek ve lider ülke yapma vizyonu ile 81 ilimizde hayata geçirdiği Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM)  ile uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi, tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ve ayaktan terapi hizmetlerini ücretsiz sunmaktadır. Niğde’mize de yakın bir zamanda Yeşilay Danışmanlık Merkezimizi kazandıracağız. Niğde’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi ve Yeşilay Niğde Şubesi’nin de bağımlılık konusunda yoğun çalışmalar yaptığını ifade ederek Yeşilay Şube Başkanına ve ekibine teşekkür etti.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK
Gültekin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bağımlılıkla mücadelesine hepimiz şahit oluyoruz” diyerek sürdürdüğü sözlerine şöyle devam etti: “Sigara içen kimi görse hemen elinden paketi alıyor, ismini yazıyor ve sigarayı bırakma sözünü alıyor. Ülkesini ve milletini kendinden çok seven bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi daha sağlıklı, her türlü bağımlılıktan uzak huzurlu hale getirmek için bağımlılıkla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Yeşilay'ın Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ve çalışmalarıyla sivil topluma öncülük ettiğini vurgulayan Gültekin, bu yılda Yeşilay Haftamızı "Yeşilay hep benimle" sloganıyla kutluyoruz. Bende buradan bağımlılıktan uzak daha sağlıklı bir dünya için tüm vatandaşlarımızı “Yeşilay hep benimle” sloganıyla destek olmaya davet ediyor, Yeşilay’ımıza destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. ‘İyi ki varsın Yeşilay’. Faaliyetlerini alkol ve tütünün yanında bağımlılığın her türünü içine alacak şekilde genişleten Yeşilay'ımızın çalışmalarını her zaman desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA