Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 13:57

Niğde’nin korona ile sınavı!

Niğde’nin korona ile sınavı!

Bilindiği gibi Niğde zaman zaman Covid-19 salgınının en düşük, zaman zaman da en yüksek olduğu iller arasında yer aldı. Şimdiler de ise Covid tablolarında sürekli “Yüksek Riskli” bölgeler listesinde bulunan kentimizde vaka sayılarında artış devam etti.
Sağlık Bakanlığı illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıklarken Niğde’de geçtiğimiz hafta 100 binde 57.45 olan vaka sayısı bu hafta artarak 100 binde 58,59’a yükseldi. Turuncu kategoride yer alan Niğde’de son bir haftada nüfusa oranla vaka sayısı düşündürücü boyutlarda seyretti.
Bakan Koca, ; ‘Bilim Kurulumuz, illerin risk kategorilerini belirlemede 100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı ile yapılan PCR testlerinin pozitiflik oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve entübe hasta artışını dikkate aldı. Kademeli normalleşmek elimizde.’ ifadelerini kullandı.
İLLERE VE RİSKLERE GÖRE RENK KODLARI
Türkiye genelinde iller 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre; düşük riskli – mavi, orta riskli - sarı, yüksek riskli - turuncu ve çok yüksek riskli –kırmızı olarak renklerle sınıflandırıldı.
DÜŞÜK RİSKLİ İLLER MAVİ RENKTE
Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.
ORTA RİSKLİ İLLER SARI RENKTE
Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars.
NİĞDE’NİN DE BULUNDUĞU YÜKSEK RİSKLİ İLLER TURUNCU RENKTE
İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan, Yalova, Kocaeli.
ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER KIRMIZI RENKTE
Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.
(Haber Merkezi)


 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA