Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2021 16:17   Güncelleme : 01-03-2021 16:41

AK Parti heyeti'nden gazetemize ziyaret

AK Parti heyeti'nden gazetemize ziyaret

AK Parti heyeti gazetemiz Niğde Haberi ziyaret ederek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretin konuları arasında yoğunlukla patates yer alırken ziyaretçiler konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Şafak, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fatih Kızılkaya, Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Temur ile Gençlik Kolları Başkanı Avukat İbrahim Baloğlu ziyarete gelen isimler arasında yer aldılar.
ERGUN AZERBAYCAN KONUSUNU DEĞERLENDİRDİ
Vatandaş ile sürekli bir arada olduklarını belirten heyet, Niğde için güzel işler yapmaya devam edeceklerini belirtirken, Niğde Milletvekili Yavuz Ergün son günlerde gündemde olan Patates ve Azerbaycan konusuna değinerek, “Gümrük vergileri üzerine çalışma var. Azerbaycan ile görüşmeler sonucu prensipte anlaşmalar sağlandı.  Gümrük vergilerinde düzenleme yapılırsa kilogramı 1’TL’den ülkemizden dışarıya İran üzerinden patates satabileceğiz” dedi.
GÜLTEKİN: PATATES TÜKETEN ÇOK İŞLETME MAALESEF KAPALI
Milletvekili Selim Gültekin ise; “Bakanlıklar ile görüşmeler devam ediyor, üreticimizin durumunu biliyoruz. Pandemiden dolayı Patates tüketimi yoğun olan, okullar, yurtlar, lokantalar, kafeler ve benzeri birçok işletme kapalı olması bu sorunu tetikledi. Amacımız elbette bu konuları çözmek” diye konuştu.
BAŞKAN ÖZDEMİR: GÜRER’İN SÖYLEMLERİ PATATESE ZARAR VERİYOR!
Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in patatesi sürekli olarak gündeme getirmesi ve çürüdüğünü filizlendiğini dillendirmesi, değeri düşük olan patatesin fiyatının daha da düşmesine sebep olduğunu iddia ederek; “Bizleri telefonla arıyorlar ‘Patatesin durumu bu olmuş 30 kuruşa alalım’ gibi talepler geliyor. Bu kabul edilemez elbette. Patatesin içinde bulunduğumuz süreçten dolayı depoda kalmasının yanında birde bunlar karşımıza çıkıyor” dedi.
(Niğde Haber Gazetesi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA