Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2021 08:45

NOHUTT yumurta başka yumurta

NOHUTT yumurta başka yumurta

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin 2020 yılı başında tescillenen 'NOHUTT' markası yüksek teknolojili kümeslerinde beslenen tavuklardan elde edilen yumurtaları Niğde’nin yerel marketlerde yerini alırken bir süredir satışları da devam ediyor.
Üniversitenin Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi bünyesinde zenginleştiriliş kafeslerde yetiştirilen tavuklardan elde edilen yumurtalar yerel marketlerde vatandaş ile buluşurken, ürünü ilk defa tadan vatandaşlar oldukça memnun kaldığını belirtiyor. A sınıf olarak Large 63-73 gram aralığında olduğu belirtilen beyaz renkli yumurtalar Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 23.01.2019 belge tarihi ve 51-0137 paketleme numarasıyla izinli olarak üretiliyor.
Oldukça kaliteli ve lezzetli olduğu gözlenen NOHUTT logolu yumurtaları Üniversite “Tarım ve teknoloji ürünleri” adı altında geliştirmeye devam ediyor.  Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından uygun görülerek tescil edilen nohut markasının üniversite bünyesinde birçok tarımsal ürünü satışa sunuluyor. Yumurtanın ise ilk kez özel sektör içerinde yer alan yerel marketlerde satıldığını görmek ise Niğde adına oldukça sevindirici bir gelişme. Vatandaş market raflarında sadece yumurtanın değil diğer tarım ürünlerine de yer verilmesini isterken, oldukça teknolojik sistemlerle üretilen yumurtanın fiyatı ise piyasadaki diğer markalı ürünlerle aynı oranda.
NOHUTT MARKASI NEREDEN GELİYOR?
Logoda yer alan NOHU üniversitenin isminin kısaltmasını şekilde yer alırken, yeşil renkli T tarım ürünlerini, turkuaz renkli T ise diğer teknoloji ürünlerini ifade ediyor.
(İbrahim UGUN/Muhabir / Özel Haber)NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA