Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2021 17:24

Koray Aydın'a miting gibi karşılama

Koray Aydın'a miting gibi karşılama

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın patates üretici ile bir araya geldi. İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Niğde’ye gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu. Yeni Niğde - Ankara otoyoluyla Niğde’nin Yeşilgölcük kabasına gelen Koray Aydın, Cuma namazını kGölcük asabadaki Merkez Camiinde kıldıktan sonra meydanda vatandaşlarla buluştu.
Başkan Koray Aydın’a vatandaşlardan yoğun ilgi
Ziyarette konuşan İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, ‘‘Mecliste Niğde’mizden 3 tane milletvekilimiz var. İktidara Niğde'mizden en az 2 tane milletvekili verilmiştir. Bu vekiller Niğde iyi hizmet alsın diye düşünüldü. Ama ne yazık ki Niğde için kocaman bir hiç. Niğde İnsanını mağdur ettiler, sağ olsunlar adını da hizmet koydular. Her şehirde olduğu gibi bir lokma ekmek için kimseye eğilmeyen onuru ile yaşayan Niğde çiftçimiz mağdur durumdadır. Ürettiği patatesin maliyeti 90 kuruş, depolar dolu 40 kuruşa dahi alıcı bulamıyorlar.’’ diye konuştu.
İYİ Parti Genel idare Kurulu (GİK) üyesi İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin İnan, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: ‘‘Bizim herhangi bir lider ve herhangi bir parti ile düşmanlığımız yoktur. Biz makul bir siyaset yürütmek için bu yoldayız ve bu yolu takip ediyoruz. Biz bugün bu topluluğun içerisinde geçmişte hangi partiye mensup olursa olsun hepsi bizim başımızın tacıdır. Bugün buraya gelmemizin ana nedeni teşkilat başkanımızla beraber Niğde’nin sorunlarını konuşurken birinci önceliği patates üreticisinin derdine çare bulmasıdır diye konuştuk sağ olsun kendisi de bizlere o zaman gidelim merkezi bir yerde çiftçimizin derdini dinleyelim dedi. Buralara kadar geldiler. Biz diyoruz ki millet bizi çağırıyor. Bizde emir baş göz üstüne deyip milletimizin ayağına gidiyoruz ve gitmeye de devam ediyoruz.’’ dedi.
Ziyarette İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın yaptığı konuşmada; ‘‘Milli gelirimizin yüzde 1'inin tarıma dağıtılması konusunda kanun çıktı. Çıktığında oh ne güzel dedik. Bu kanuna çıktığı günden beri uymayan, kendi çıkardığı kanunu bile takmayan bir iktidarla karşı karşıyayız. 2021 yılının bütçesinde yardım olarak bütçeye konulan rakam 22 milyar lira. Milli gelire oranla hesap yaparsanız aslında vermesi gereken para 45 milyar lira yarısını bile vermiyor. Kendi kanununa uymayan, üreticiye sıra geldi mi, onun hakkını vermekte cimri davranan ama yandaş müteahhitlere yaptırdığı yolun parasını ödeyip bütçeye de 31 milyar lirayı koyan bir iktidarla karşı karşıyayız. Nedir üreticiden istediğiniz, ne yapmaya çalışıyorsunuz. Tarım ve hayvancılık bu ülkenin milli sektörüdür. Milleti ayakta tutan bunlardır, en kritik sektördür. Üreticinin yaptığı işin arkasında emek vardır, alın teri vardır. Kolay mı topraktan ürün çıkarıp ona bakmak beslemek. Zaten pandemi var. Lokantalar ve bir çok yer kapanmış sıkıntı var. İhracat yasağı da getirdin. Patates depolarda satılamaz hale dönüşmüş. Depolarda bekliyor. Çok geçmez mart ayının sonuna kadar patates çürür yada filizlenir. Nisan sonuna kadar idare eder deniliyordu amma bu sen anlaşılıyor ki söküm ve ekim öne çekilecek.  Onunda bir olumsuz yansıması olacak. İhracat yok, bu durumda çiftçi ne yapacak yada ne yapacağız. Televizyonlara bakıyorum iktidar sözcüleri şu ürün tarlada şu fiyata rafa girince de 3 katı artmış. Patates şöyle bu böyle diye. Sanki 18 sekiz seneden beri ülkeyi bunlar yöneltmiyorlar. Sahiplenmiyorlar. Planlama denen bir şey vardır. Kriz yaşandı dış ülkeler kendi patates çiftçisini korumak ,için teşvikleri artırdılar, destekleri artırdılar. Ürünü katma değerini yükseltebilmek için kurulmuş ve işlenmiş bir şekilde bunun piyasa sürülmesi için her türlü yardımı yaptılar. Yani o ülkeyi yönetenler bu üretimi yapan insanları dert edinmişler. Ama bizim kilerin böyle bir sıkıntısı yok. Çok mu zor bu hesaplanamaz bir şey mi? Planlaması yapılacak bir şey değil mi bu. Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımla patates konusun takipçisi olacağız. Ne gerekiyorsa yapmak için uğraşacağız.’’ dedi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA