Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-02-2021 14:12   Güncelleme : 24-02-2021 14:43

İl Sağlık Müdürü: Niğde’nin yüzde 13’ü aşılandı

İl Sağlık Müdürü: Niğde’nin yüzde 13’ü aşılandı

Covid-19 aşılarının yurda girmesinin ardından Ocak ayının ikinci haftası Niğde’de de başlanan aşı çalışmalarında ilk kez aşılanan kişi sayısı Niğde nüfusunun yüzde 13’ü oldu.
Niğde Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Niğde’de 14 Ocak tarihinde başlanılan aşılama çalışmaları doğrultusunda bugüne kadar yaklaşık 33 bin kişinin aşılandığını, bu kişilerin 28 bini 1’nci doz aşılama yapıldığını söyledi. 2. doz aşı olanların sayısının ise yaklaşık 5 bin kişiye ulaştığına değinen İl Müdürü Koç, Niğde’de başlayan aşılama çalışmalarının ise aralıksız devam ettiğini söyledi.
Niğde İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Aşılamada Niğde’de şu an yaklaşık 28 bin civarında vatandaşımıza aşıları yapıldı. Yaklaşık 5 bin civarında da 2. Doz aşılarımız yapıldı. Bu hafta yaygın olarak ta 2. Dozlar huzur evleri de dahil olmak ile birlikte köylerdeki evde hastalarımızda tamamlanmış olacak. Ve aşılmalarımız yağın olarak devam etmekte. Geçmişte dezenformasyonlarımız yapıldı. Aşı gerçekten koruyucu. Biz bir günlük bebeklerimize bile Hepatit B aşısı yapıyoruz. Aşıda bilgi kirliliğine bakmamak lazım. Bilim insanları ne diyor ise onlara bakmak lazım. Gençler belki bilmez ama büyüklerimiz bunu çok iyi bilir geçmişler de kızamık, suçiçeği gibi hastalıktan birçok vatandaşlarımız hayatlarını kaybetmişlerdir. Şuan da bakarsanız suçiçeği, kızamık hastalığı yok. Bu bağışıklamanın ve aşının getirdiği bir başarıdır. E-Nabız üzerinden randevu alan vatandaşlarımızın sırası geldiğinde aşıları yapılıyor. Bu nedenle biz toplumun mümkünse herkesin sırası geldiğinde aşısını olmasını istiyoruz. E nabız üzerinden bakıldığı zaman sırası gelen vatandaşlarımız sağlık ocakları, aile hekimleri ve hastanelere gelerek aşılarını olabileceklerdir. Ülkemizde bu anlamada çok iyi durumda. 5. Ve 6. Seviyelere geldik. Dünya üzerinde aşı lojistiğini en iyi sağlayan, sağlık organizasyonu en iyi olan ülkelerden birisiyiz. Bizden çok önce başlayan ülkeler bile bizim seviyemizde değiller. Avrupa ülkelerinde bizim seviyemizde aşılama yok. Dolayısıyla biz bu anlamada şanslıyız. Bu şansıda halkımızın mutlaka kullanması lazım. Biz milyonlarca insanımıza aşı yaptık” dedi.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA