Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 10:51

Niğde gazozuna rakip mi geliyor!

 Niğde gazozuna rakip mi geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir’de bir girişimci öyle bir marka isim tescili yaptırdı ki, bu ismi yerel dilde veya sohbet arasında neredeyse kullanmayan yok. “Noriyon” markası ile gazoz üreten firma dünyaca ün yapmış yerli gazozumuz Niğde gazozunun tahtını sallar mı sallamaz mı pek bilinmez ama piyasaya hızlı giriş yapması bekleniyor. Ayrıca Niğde gazozunun yarım asrı aşkın bir tecrübesi olduğu da yabana atılmamalı. Komşunun yeni markasında pazar hedeflerinden birisi de Niğde oldu.
“NORİYON” GAZOZU OLDUKÇA İDDİALI
Niğde’de daha öncelerde birkaç defa denemiş ve hala üretimde olan bazı gazoz markaları olsa da Niğde Gazozu’nun hem aroması hem de tarihsel varlığı her zaman hep zirvede kaldı. Şimdilerde ise komşu il Nevşehir’de bir firma halk arasında sıklıkla kullanılan nasılsın, ne yapıyorsun gibi anlamlara gelen “Noriyon” sözcüğü örnek alarak “Noriyon” markasını oluşturdu. Bu marka ile Niğde gazozu gibi geniş bir pazarlama ağı kurulacağı sadece bölgeye yada ülke sınırları içerisinde değil, Tüm dünya ülkelerine gönderileceği ve ülkemiz içinde ciddi bir katma değer sağlayabileceği konuşuluyor.
Niğde Gazosu, bilindiği üzere Niğde ismi en çok kendi adını taşıyan gazoz markası ile Ülke sınırlarını dahi aşarak birçok ülkede hem şehrin adını hem de markasının kalitesini milyonlarca vatandaşa ulaştırmayı başarmış nadir örneklerden biridir.
YENİ ÜRÜN 61 YILLIK EFSANEYE RAKİPMİ OLUYOR?
Herkes tarafından büyük bir heyecanla ve merakla beklendiği iddia edilen “Noriyon Markası” Ürünleri ’de ve diğer illerde Market, Bakkal, Büfe, Kantin, kafe ve tüm satış noktalarında tüketiciyle buluşmaya başladığı gelen bilgiler arasında yer alırken, Niğde’nin bu gazoza, Niğde Gazozuna göre ilgisinin ne olacağı merak konusu oldu. Son olarak Noriyon markasının patenti ise 8 yıl önce yani 2013’tealınarak tescil gerçekleşmiş. Böylece anlaşılıyor ki bu yeni firma uzun zamandır Pazar araştırmasını tamamlayarak bu sektöre girmiş görünüyor. Fakat diğer yandan da Niğde Gazozlarının 61 yıllık tecrübesi ve damak tadı yabana atılır cinsten değil.

EN ÜCRA’DAN EN LÜKS RESTAURANTA NİĞDE GAZOZU
1960’lı yılların başında İsmet Olcay tarafından kurulan, kurucusunun vefatından sonra faaliyetlerine kayınbiraderi Asım Abay ve oğlu Selçuk Olcay tarafından devam eden Niğde Gazozu kuruluşunun 61’nci yılında en uzak mecralardan en lüks restoranlara kadar her yerde talep edilen ve aranan türdendir.
FORMÜLÜNDEN Mİ SUYUNDAN MI?
Günümüzde ulusal ve yerel birçok gazoz markası bulunmasına karşın, suyundan mıdır yoksa aromasından mıdır bilinmez Niğde Gazozu’nun tadı hepsinden daha bir farklıdır. Niğde Gazozu’nun frambuazlı tadı ve başarısı sadece formülünden değil, uzun yıllar boyunca sağlanan deneyimlerden kaynaklanıyor. Ayrıca doğal kaynak suyu kullanılması, yapay tatlandırıcılar yerine doğal şeker kullanılması da o gizli formülün bütün sihrini tamamlıyor. Yaşam biçimindeki değişikliklere ve alkolsüz içecek sektöründeki onlarca çeşitliliğe rağmen, Niğde Gazozu doyumsuz lezzet hazzı ile hayatımızın merkezine yerleşmiş iken, oldukça iddialı olduğunu belirten Noriyon markalı gazozun bu anlamda neler katabileceği şimdiden merak konusu oldu.
VATANDAŞIN GÖRÜŞÜ ÖNEMLİ
Bu arada haberimizi okuyup bu bilgileri de göz önünde bulundurarak diğer markayı tadabilenler var ise lütfen görüş ve önerilerini bizlere ulaştırsın. Bu doğrultuda sizlerin en düşündüğünü de kamuoyu ve gazoz üreticileri le paylaşmak vazifemizdir.

(Murat ÜMRANLİOĞLU / Sayfa Sekreteri / Özel Haber)


 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA